توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 65442
سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۸
استاندار کرمانشاه:
پتروپالایش آناهیتا وارد فاز اجرایی شده است
استاندار کرمانشاه گفت: پروژه عظیم پتروپالایش آناهیتا عملا وارد فاز اجرایی شده‌ است.
پتروپالایش آناهیتا وارد فاز اجرایی شده است
هوشنگ بازوند در نشست برنامه‌ریزی و هماهنگی برای فراهم زیرساخت‌های پروژه بزرگ پتروپالایش آناهیتا اظهار داشت: سهام پروژه پتروپالایش آناهیتا پس از دو سال دوندگی نهایتا تعیین تکلیف شد و اکنون ۶۷ درصد سهام در اختیار قرارگاه خاتم و شرکت‌های زیرمجموعه است و مابقی سهام هنوز در اختیار وزارت نفت قرار دارد.

وی افزود: ترکیب مدیریت جدید پروژه نیز مشخص شده و برنامه‌ریزی‌ لازم در زمینه زیرساخت‌های مورد نیاز پروژه مانند تهیه زمین مورد نیاز، برق، آب، گاز و... با دستگاه‌های مربوطه صورت گرفته است.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: آب مصرفی پروژه نیز بر اساس یک تفاهم نامه با آب و فاضلاب، از طریق انتقال پس آب تصفیه خانه کرمانشاه و با هزینه شرکت مربوطه تامین می‌شود.

بازوند خاطرنشان کرد: هم اکنون عملا عملیات اجرایی پروژه پتروپالایش آناهیتا آغاز شده است و در مرحله تجهیز کارگاه قرار دارد.

وی اظهار داشت: مراسم رسمی آغاز عملیات اجرایی این طرح عظیم نیز بزودی و در همین سال ۹۹ با حضور رسانه‌ها برگزار می‌شود و پروژه‌ای که ۱۰ سال راکد باقی مانده بود رسما وارد فاز اجرایی می‌ شود.

احداث پالایشگاه 150 هزار بشکه‌ای آناهیتای کرمانشاه در سفر استانی دولت نهم تصویب و زمینی 570 هکتار به این منظور در نظر گرفته شد، اما تاکنون علیرغم وعده‌ها و کلنگ زنی‌های چندین باره کار چندانی در این پروژه انجام نشده و عملا متوقف بوده است.
Share/Save/Bookmark