توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 65824
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۵
خطیب زاده: هیچ تماسی با آمریکا درباره برجام و غیر برجام نداشته و نداریم
خطیب زاده: هیچ تماسی با آمریکا درباره برجام و غیر برجام نداشته و نداریم
به گزارش خط نیوز- نشست هفتگی سخنگوی وزارت امور خارجه برای بیان دیدگاه های رسمی جمهوری اسلامی ایران در مسائل مربوط به سیاست خارجی و نیز پاسخ به سوالات خبرنگاران آغاز شد.

به گزارش ایسنا، سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در ابتدای این نشست با اشاره به سفر وزیر خارجه ایرلند به تهران گفت: وزیر خارجه ایرلند در جریان این سفر با مقامات ایران، در مورد مسائل مختلف از جمله در مورد روابط دو جانبه، برجام و بازگشایی سفارت ایرلند در تهران رایزنی کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین در پاسخ به سوالی در مورد رایزنی ایران و آمریکا در مورد افغانستان گفت: تماس مستقیم و غیر مستقیمی با آمریکا در مورد برجام و غیر برجام نداشته و نداریم.

وی ادامه داد: در خصوص پیشنهاد برگزاری نشستی در مورد افغانستان در چارچوب سازمان ملل از سوی این سازمان هنوز دعوت نامه ای دریافت نکرده‌ایم. موضوع افغانستان برگ مذاکراتی ما با کسی نیست.

سخنگوی وزارت خارجه در مورد پرداخت بدهی های عراق به ایران و تحولاتی که در این زمینه رخ داده است گفت: مذاکرات بین ایران و عراق در این زمینه ادامه دارد و در این خصوص پیشرفت های خوبی صورت گرفته است.

وی درباره وضعیت پول های بلوکه شده ایران در کره جنوبی نیز گفت: در مورد آزادسازی این پول ها تاکنون اقدام عملی مشاهده نکرده ایم.
Share/Save/Bookmark