توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 65627
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۴
تله کابین کرمانشاه اردیبهشت 1400 تکمیل می‌شود/ اما و اگرهای تأییدیه استاندارد
مشاور شهردار کرمانشاه با بیان اینکه تله کابین بر اساس استاندار جهانی درحال ساخت است، گفت: طراح این پروژه از سوی یک شرکت معتبر اتریشی کد دریافت کرده است و اگر مانعی ایجاد نشود ان شاءالله در اردیبهشت ماه سال ١۴٠٠ شاهد بهره برداری از تله کابین کرمانشاه خواهیم بود.
تله کابین کرمانشاه اردیبهشت 1400 تکمیل می‌شود/ اما و اگرهای تأییدیه استاندارد
به گزارش خبرنگار فارس از کرمانشاه، وحید شام‌بیاتی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع تله کابین کرمانشاه، اظهار داشت: طی روزهای گذشته صحبت‌های مبنی بر غیراستاندارد بودن ٢٠٠ مورد از پروژه تله کابین کرمانشاه در فضای رسانه‌ای مطرح شده که مبتنی بر نظر کارشناسی نیست.

وی افزود: تاریخ گزارش اداره کل استاندارد مربوط به ٧٠ روز گذشته یعنی در تاریخ ٢٠ آبان‌ماه سال ٩٩ است که از آن زمان تا کنون تمامی موارد مطرح شده رفع شده است.

مشاور شهردار کرمانشاه در امور سرمایه گذاری با بیان اینکه پروژه تله کابین کرمانشاه بر اساس استاندار جهانی درحال ساخت است، تصریح کرد: اداره کل استاندارد کرمانشاه براساس ٢٣ آیتم درحال بازرسی پروژه است و این درحالی است که ما براساس استاندارد جهانی که ٢٠٠ آیتم است درحال تکمیل تله کابین کرمانشاه هستیم.

شام‌بیاتی ادامه داد: در این پروژه ٢٣ هزار قطعه درحال ساخت است و حتی اگر بجای ٢٠٠ مورد گزارش اداره استاندارد ما تعداد نواقص را ۵٠٠ مورد بدانیم، یعنی ٢/٧ درصد پروژه اشکال دارد و ٩٨ درصد پروژه بدون مشکل است.

وی با بیان اینکه گزارش اداره استاندارد عدم انطباق بوده است،گفت: اینجا بحث روی مسائل فنی است و ای کاش جلسه شورای فنی استان در کارگاه تله کابین و با حضور مهندسان و کارشناسان امر برگزار گردد.

شام بیاتی در ادامه با بیان اینکه طراح این پروژه از سوی یک شرکت معتبر اتریشی کد دریافت کرده است تاکید کرد: تله کابین همدان، اصفهان، توچال و.. توسط همین شرکت طراحی شده است.

مشاور شهردار کرمانشاه با بیان اینکه در زمان بازرسی اداره استاندارد فقط ١٢٠ قطعه ساخته شده بود گفت: از آن زمان تا کنون تمامی نواقص مطرح شده رفع و پروژه با پیشرفت بالایی درحال ساخت است.

شام‌بیاتی با بیان اینکه تمامی پروژه‌های تله کابین کشور براساس استاندارد جهانی ساخته شده است، خاطرنشان کرد: تله کابین همدان در سال ٨٧ ساخته شد اما استاندارد آن در سال ٩٨ صادر شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در تمامی پروژه عمرانی کشور و استان نواقصی وجود دارد، تصریح کرد: تمامی اقدامات عمرانی پروژه تله کابین کرمانشاه اعم از آهن آلات، مصالح، بتن و... در آزمایشگاه بررسی و پس از تأیید در مرحله اجرا استفاده می‌شود.

مشاور سرمایه گذاری شهردار کرمانشاه ادامه داد: در بحث بتن، ١٢ پایه در این پروژه وجود دارد که پایه شماره هفت یک سانتی متر اشکال داشت که رفع گردید و بتن مصرفی نیز توسط آزمایشگاه مکانیک خاک تست می‌شود.

شام‌بیاتی در ادامه از نقد منصفانه مبتنی بر نظر کارشناسی استقبال کرد و گفت: این پروژه در بدترین شرایط ممکن و در دل کوه درحال پیشروی است، پایه هشتم تله کابین که بزرگترین پایه کشور است باید بصورت هلی برن در مکان خود قرار می‌گرفت که ماه‌ها بدنبال این کار بودیم اما موفق نشدیم و اکنون با روش دیگری درحال قرار دادن آن هستیم.

وی با بیان اینکه بیشتر اتصالات صورت گرفته در این پروژه بصورت پیچ و مهره است و تاکنون هیچ گونه نواقصی در آن مطرح نشده تاکید کرد: ایستگاه تیکاف دو هفته پیش آماده شد و کل پروژه تا کنون بصورت کلی ۴٠ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

مشاور شهردار کرمانشاه در امور سرمایه گذاری در پایان گفت: تیم بازرسی استاندارد کرمانشاه با ٢٣ آیتم عقب‌تر از استاندارد جهانی با ٢٠٠ آیتم است و تمامی نواقص مطرح شده در گزارش اداره استاندارد رفع شده و اگر مانعی ایجاد نشود ان شاء الله در اردیبهشت ماه سال ١۴٠٠ شاهد بهره برداری از تله کابین کرمانشاه خواهیم بود.
Share/Save/Bookmark