توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 65883
چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۶
بازار مرغ در کرمانشاه به سمت آرامش در حرکت است
معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: وضعیت توزیع مرغ خیلی بهتر شده، الان همه مغازه‌ها مرغ دارند و طی روزهای آینده وضعیت بهتر هم خواهد شد.
بازار مرغ در کرمانشاه به سمت آرامش در حرکت است
مسعود بیگلری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، وضعیت بازار مرغ در استان را خوب و به سمت آرامش توصیف کرد و اظهار داشت: امروز نزدیک به ۱۰۰ تن مرغ گرم در فروشگاه‌های سطح شهر کرمانشاه توزیع شده است.

وی قیمت مصوب هر کیلو مرغ گرم را ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: قطعه‌بندی مرغ ممنوع است این موضوع به اصناف اعلام شده و هر واحد مرغ فروشی اقدام به قطعه‌بندی کند حتما برخورد لازم صورت خواهد گرفت.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه تصریح کرد: برای هر کدام ازمراکز توزیع مرغ گرم با همکاری بسیج اصناف و سازمان، یک ناظر وجود دارد تا مرغ به قیمت مصوب به دست مصرف‌کننده برسد.

وی اضافه کرد: وضعیت توزیع مرغ خیلی بهتر شده، الان همه مغازه‌ها مرغ دارند و طی روزهای آینده وضعیت بهتر هم خواهد شد.

بیگلری از تشکیل پرونده تخلف برای عرضه کنندگان خارج از شبکه مرغ در استان خبر داد و گفت: عرضه مرغ از مرغداری تا کشتارگاه و مرغ‌فروشی شبکه خاصی دارد که اگر داخل این شبکه نبشد به عنوان عرضه خارج از شبکه تلقی و مشمول جریمه می‌شود که در این راستا پرونده‌های زیادی را به تعزیرات حکومتی معرفی کرده‌ایم.

وی افزود: بازرسان این معاونت به‌صورت مداوم و بی‌وقفه در سطح بازار حضور داشته و با حساسیت زیاد و به‌طور ویژه در بحث نظارت در شبکه تولید تا توزیع مرغ فعال هستند.

بیگلری در پایان از مردم خواست هرگونه احتکار، عرضه خارج از شبکه، گران‌فروشی، کم‌فروشی و فروش اجباری کالا به همراه کالای دیگر را از طریق سامانه ارتباطی ۱۲۴ صنعت، معدن و تجارت در مرکز استان و شهرستان‌های تابعه گزارش دهند.
Share/Save/Bookmark