حمایت دوباره نود از تیم هسته‌ای

آیا فردوسی‌پور در جایگاه قضاوت در مورد نتیجه مذاکرات قرار دارد؟!

19 فروردين 1394 ساعت 9:51

پس از همکاری سخاوتمندانه(!) رسانه ملی با ظریف در برنامه نگاه یک، فردوسی‌پور هم در نود، به حمایت تمام و کمال از وزیر امور خارجه و تفاهم لوزان پرداخت.


به گزارش خط نیوز ، در ابتدای برنامه عادل فردوسی پور "اتفاقات خوب در ابتدای سال نو و زحماتی که تیم هسته ای کشید " را تبریک گفت و آرزو کرد "آن چه که صلاح مملکت است برای مردم در سال جدید همچنان اتفاق بیفتد."

مجری برنامه نود، با این شروع سیاسی، حمایت خود را نتیجه مذاکرات هسته ای لوزان اعلام کرد. با این وجود، او به همین اشاره نیز بسنده نکرد و در لابلای برنامه به طور صریح تری به حمایت از تیم وزارت خارجه و مذاکرات پرداخت.

فردوسی پور در میانه گفتگو با کفاشیان، در شرایطی که بحث ماندن یا نماندن کی روش مطرح بود، بار دیگر گریزی به مذاکرات هسته ای زد و به كفاشیان گفت: «مذاكره با کی روش از مذاكرات با ۵+۱ كه پیچیده تر نیست.» و كفاشیان هم در پاسخ گفت: «باید به آقای ظریف بگوییم بیاید در مذاكره با کی روش كمك كند.»

گفتنی است رسانه ملی در گفتگوی اخیر و طولانی ظریف با برنامه نگاه یک تقریبا پاسخ هیچ یک از ابهامات تفاهم لوزان را دریافت نکرد. در این میان، مجری برنامه مذکور نیز با ظریف همکاری لازم را به عمل آورد!

سابقه حمایت عادل فردوسی پور از تیم هسته ای دولت تدبیر و امید، به سال گذشته و پس از توافق پرحرف و حدیث ژنو بازمی گردد. مجری نود در برنامه آذرماه سال ۹۲ از "اخبار خوشی" گفت که در یک هفته اخیر رخ داده بود.

او تیم هسته ای را در کنار تیم ملی والیبال و تیم ملی فوتبال ساحلی یکی از سه تیمی نام برد که "باعث خوشحالی مردم شدند و پس از مدت ها شادی آفرین شدند"!

فردوسی پور البته سابقه کنایه های دیگری نیز در عالم سیاست دارد. او در برنامه های مختلف، نمایندگان مجلس، محمدرضا رحیمی، امیرمنصور آریا، بابک زنجانی و ... را سوژه کنایه های خود کرده است اما تفاوت جالبی که میان موضع هسته ای او با مواضع فوق وجود دارد در حمایتی بودن آن است.

فردوسی پور، در تمام موارد فوق، با نیش و کنایه از عملکرد سیاسیون انتقاد کرده بود اما در مورد تیم هسته ای دولت تدبیر و امید، به حمایت و دفاع تمام قد دست زده است.

اینکه آیا فردوسی پور در جایگاه ابرازنظر فنی در مورد نتیجه مذاکرات هست یا خیر، موضوعی قابل بررسی است اما اینکه او به جای مردم، در مواردی، در مورد مذاکرات قضاوت کرده، و آن را باعث شادی مردم دانسته در نوع خود عجیب به شمار می رود.
/صراط


کد مطلب: 35023

آدرس مطلب: http://khatnews.com/vdcc1xq1.2bqpi8laa2.html

خط نيوز
  http://khatnews.com