طبق قرارداد باید ۵ میلیارد تومان هزینه بدهیم!

قراردادهای شبه ترکمنچای/ اخراج کی روش ۵ میلیارد تومان هزینه دارد

مسعود پاشنا

7 بهمن 1393 ساعت 20:45

کی روش یک مربی حرفه ای ست که طبیعتا مانند هر شخص دیگری از قراردادهای شبه ترکمنچای بدش نمی آید ، اشکال کار خودمان هستیم که مدیران ناکارآمدی داریم .


با حذف ایران در جام ملتهای آسیا همان گونه که پیش بینی می شد ، کارنامه سراسر ناکام فدراسیون فوتبال همچنان در تنیجه گیری ناموفق بود ، جالب این که این مسئولان غیر فوتبالی با قدرت به کار خود ادامه می دهند!

با خبر شدیم در صورت اخراج کی روش طبق قرارداد باید ۵ میلیارد تومان هزینه بدهیم! حساب کنید برای تمدید قرارداد کی روش چقدر زمان صرف کردیم ، با دخالت غیر مستقیم وزارت ورزش ۱۱ بند به قرارداد کی روش اضافه شد و پس از کش و قوس فراوان با رقم سرسام آوری قرارداد این مربی پرتغالی تمدید شد .

واقعا جای بسی تامل دارد ، آقایان برچه مبنایی قرارداد سرمربی شکست خورده را بدون محاسبه و با ارقام سرسام آور تمدید کردند !
پس از تمدید قرارداد کفاشیان مانند سرداران پیروز آن چنان از وضعیت قرارداد حرف زد که همگان فکر کردند دیگر کی روش مانند پیش از جام جهانی همه کاره نیست و به اصطلاح قرارداد جدید طوری تنظیم شد که بسود ایران است ولی...

پول بیت المال است ، پول که از جیب آقایان خرج نمی شود ! جالب این که آقایان برای پوشش خبری جام ملتها محدودیت زیادی قائل شدند و خبرنگاران غیر خودی خودشان !؟ را به سیدنی نبردند!؟ آن وقت براحتی به یک مربی شکست خورده پولهای هنگفت می دهند....

جالب این که بهاروندعضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در گفتگو با یک خبرگزاری گفت: اعتقاد شخصی من این است که کی‎روش ۲۰ تا ۳۰ درصد از قراردادش را تخفیف دهد تا این همکاری ادامه داشته باشد. البته اگر موفقیتی در آینده حاصل شد می‎توانیم به او پاداش بدهیم...

کفاشیان در مصاحبه با یک خبرگزاری در رابطه با اینکه فدراسیون فوتبال تا پایان سال ۲۰۱۸ با کارلوس کی‌روش قرارداد دارد، گفت:
در صورت فسخ قرارداد باید ۵ میلیارد تومان هزینه بدهیم! ما قرارداد ۴ ساله امضا کردیم و این قرارداد تا پایان جام جهانی ۲۰۱۸ است و اگر بخواهیم فسخ قرارداد کنیم هزینه بالایی باید پرداخت شود. با توجه به اینکه از یکی دو ماه دیگر باید برای مسابقات مقدماتی جام جهانی هماهنگی‌های لازم را انجام دهیم بهتر است همین قرارداد را ادامه دهیم...

در این چند سال چه چیزی عاید فوتبال ما شد؟ اگر نگاه کلی فقط به خط دفاعی بیندازیم باید بگویم عملکرد خوبی داشتند و اجازه ندادند در سه بازی اول دروازه تیم ملی خیلی تهدید شود.

این مدل بازی کردن جای انتقاد دارد. چهار سال است که ما نتیجه‌گرا شده‌ایم و فقط برای نتیجه بازی می‌کنیم و جالب این که نتیجه هم نمی گیریم! البته که نتیجه مهم است اما پس فوتبال زیبا چه می‌شود. چهار سال است که دفاعی بازی می‌کنیم و هیچ نتیجه‌ای هم نگرفتیم.

در فوتبال نتیجه‌گرایی که او ارائه می‌داد در این چهار سال چه نتیجه‌ای گرفت؟ واقعا چه جوابی دارد؟ خیلی جالب است حدود دو ماه لیگ را تعطیل می‌کنند که از این مدت تعطیلی برای آماده‌سازی تیم‌ها در لیگ قهرمانان اروپا و حتی لیگ قهرمانان آسیا استفاده می‌شود. حالا ایشان تیم را دو ماه در اختیار داشتند و نتوانستند برای چهار تا بازی آماده‌شان کنند و دیدیم که مقابل امارات کم آوردند.

آدمی که به قول خودش حرفه‌ای است چطور ساده‌ترین اصل که همان نقد و اظهارنظر است را از ما نمی‌پذیرد. کی روش به جای اینکه برای فوتبال ما تعیین تکلیف کند و بگوید اظهارنظر نکنیم خودش ساکت شود! همه حق دارند درباره فوتبال حرف بزنند، حالا عده‌ای درست و عده‌ای هم اشتباه می‌کنند. او چکاره است که می‌گوید کسی درباره فوتبال حرف نزند

در فوتبال ايران؛ ورزشگاه‌هايي بي‌كيفيت. چمن‌هاي غيراستاندارد. باشگاه‌هايي بي‌برنامه. تيم‌هاي پايه‌اي كه وجود ندارد. مديراني كه به توليد اعتقادي ندارند. ..

فراموش نکنید مسلما مقصر اصلی کی روش نیست، اگر با این وضعیت مورینیو ، آنجلوتی و یا هر مربی بزرگی هدایت تیم ملی را بر عهده بگیرد ، با این مدیریت فوتبالی ضعیف و رابطه ای ، و فقدان برنامه ریزی ره به جایی نمی بریم.

کی روش یک مربی حرفه ای ست که طبیعتا مانند هر شخص دیگری از قراردادهای شبه ترکمنچای بدش نمی آید ، اشکال کار خودمان هستیم که مدیران ناکارآمدی داریم . متاسفانه مربیان خارجی دوستان خوبی در رسانه ها هم دارند که بدون چشم داشت!؟ مصاحبه های یکطرفه بسود کی روش می گیرند و مخالفان این مربی جایی در رسانه ها حتی تلویزیون ندارند!؟

شاید قهرمان جام جهانی و یا جام ملتها شدیم ولی خبر نداریم!؟ مثل این که کره و استرالیا با تبانی فینالیست شدند!؟

مدیران فوتبال ما فقط بلدند بازیها را برگزار کنند! حالا هر طوری می خواهد باشد!؟...


کد مطلب: 33070

آدرس مطلب: http://khatnews.com/vdccxxq1.2bq1m8laa2.html

خط نيوز
  http://khatnews.com