توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 66207
يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۶
با درخواست استاندار کرمانشاه؛
سهمیه واکسن کرونا کرمانشاه ۲ برابر شد
کرمانشاه- با درخواست استاندار کرمانشاه و موافقت رئیس جمهور، سهمیه واکسن کرونا کرمانشاه ۲ برابر شد.
سهمیه واکسن کرونا کرمانشاه ۲ برابر شد
در نشست ستاد ملی کرونا که با حضور رئیس جمهوری و استانداران برگزار شد، هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه با توجه به استقبال کرمانشاهیان در تزریق واکسن و با توجه به وضعیت قرمز استان کرمانشاه درخواست افزایش سهمیه واکسن استان کرمانشاه را داشت.

هوشنگ بازوند در این نشست اظهار کرد: در اسفند ۹۸ و آغاز بحران کرونا، یک نقشه راه برای مبارزه با این بیماری تهیه کردیم که هر شش ماه یک‌بار با توجه به شرایط، مورد بازنگری قرار می‌گیرد.

وی افزود: امروز هزار ۵۰۸ نفر در مراکز بیمارستانی استان کرمانشاه به دلیل ابتلاء به کرونا بستری هستند که ۲۳۰ نفر از این تعداد در آی سی یو بوده که ۵۸ نفر از این مریض‌ها بدحال هستند.

استاندار کرمانشاه گفت: خوشبختانه در مقایسه با هفته گذشته میزان بستری‌ها یک روندی کاهشی داشته و پیک پنجم کاملاً تحت کنترل است و برای ۲ هزار تخت بستری در پیک پنجم برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: ۲ هفته قبل نیز یک بیمارستان مجهز سیار مخصوص بیماران حاد تنفسی با حضور سردار پاکپور در کرمانشاه افتتاح شد که می‌تواند به کنترل این بیماری بسیار کمک کند.

بازوند در مورد روند واکسیناسیون در استان اظهار کرد: در زمینه تزریق واکسن در جامعه هدف، تاکنون نزدیک به یک میلیون دوز واکسن تزریق شده که از این میزان ۴۴ درصد نوبت اول و ۲۳ درصد نیز تزریق نوبت هم دوم داشته‌اند.

وی افزود: بر اساس گزارش وزارت بهداشت در زمینه تزریق واکسن در میان کلانشهرها رتبه اول را داریم و به لحاظ استانی هم در رتبه سوم کشوری هستیم.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: هم اکنون روزانه ۳۰ هزار دز تزریق روزانه واکسن داریم و این ظرفیت وجود دارد که این میزان را به هفتاد هزار دز برسانیم و اگر سه شیفت کار شود تا ۱۰۰ هزار دز هم امکان دارد.

موافقت با افزایش سهمیه ۲ برابری واکسن کرونا برای کرمانشاه

در این نشست سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اظهار کرد: با توجه به فراهم بودن ظرفیت و امکان تزریق بیشتر واکسن در کرمانشاه، سهمیه واکسن کرونا در این استان باید به ۲ برابر افزایش یابد.

وی ادامه داد: بر اساس آمار ارائه شده، وضعیت کرمانشاه مقداری نگران کننده است که امیدواریم با تلاش‌های استاندار، دانشگاه علوم پزشکی و کادر درمان این استان، آمارهای کرمانشاه کاهش پیدا کند و ما شاهد سیر نزولی در این استان باشیم.
Share/Save/Bookmark