توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 68881
شنبه ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۸
استاندار کرمانشاه:
هفته آینده مرحله اول تغییر مدیران استان انجام می‌شود
هفته آینده مرحله اول تغییر مدیران استان انجام می‌شود
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه در انتصاب مدیران مشورت می‌پذیرم، اما تصمیم نهایی را خودم می‌گیرم، گفت: هفته آینده مرحله اول تغییرات انجام خواهد شد.

محمدطیب صحرایی در نشست جهاد تبیین که با حضور ائمه جمعه سراسر استان برگزار شد، عنوان کرد: تلاش در مسیر وحدت مسلمین وظیفه قطعی و الهی ماست و همه باید با تمام وجود به ضرورت این امر مهم باور داشته باشیم.

وی افزود: حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب دو متفکر بزرگ و بی بدیل وحدت گرا در دنیای اسلام هستند و آنچه این بزرگان، پیرامون ضرورت تقویت وحدت و برادری میان مسلمانان بیان فرموده‌اند، باید به عنوان یک راهبرد به آن عمل شود.

صحرایی با تاکید بر اینکه علمای اسلام باید ید واحده و یک جبهه مستحکم در برابر دشمنان دین باشند، عنوان کرد: در قرآن کریم به تفصیل و به روشنی پیرامون خیر و شر و دوست و دشمن سخن گفته شده و بر این اساس نباید به مراجع و رسانه‌های بیگانه که خیرخواه ما نیستند، اجازه دهیم در جامعه اسلامی رخنه‌ ایجاد کنند.

مدیر ارشد استان گفت: یک نگاه محبت آمیز و عمیق و یک رفاقت و برادری ایمانی میان مسلمانان وجود دارد و نباید با برجسته کردن سخنان تفرقه انگیز عده‌ای قلیل، این محبت‌ها و برادری‌ها را کمرنگ کنیم.

وی با بیان اینکه علما در خط مقدم جهاد تبیین هستند، گفت: به عنوان نمونه ماموستا ملا قادری قادری -امام‌جمعه پاوه- اکنون در مسیر انجام یک جهاد جدی هستند که از توان بسیاری خارج است.

صحرایی تاکید کرد: برای موفقیت در مسیر جهاد تبیین باید ابتدا خود فرد مستحکم و استوار باشد و با جسارت‌های عده‌ای کوته‌بین، سست و بی اراده نشود.

وی یادآور شد: امروز ما در یک میدان ستیز همه جانبه با دشمنان نظام اسلامی هستیم و همه باید به حضور در صف اول این جنگ و جهاد مفتخر باشیم و از تیر و ترکش های دشمنان هراسی به دل راه ندهیم.

مدیر ارشد استان تاکید کرد: همه ما باید در قالب جهاد تبیین حضوری مداوم و مستمر در فضاهای دانش‌آموزی، محافل دانشگاهی، مساجد و منازل مردم داشته باشیم و با صبوری و متانت، خدمات گسترده نظام اسلامی را برای مردم تبیین کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: بخشی از تلخی‌های جامعه ناشی از مشکلات معیشتی، اشتغال و ازدواج است.

استاندار کرمانشاه افزود: رهبر معظم انقلاب ۱۲ سال است که شعار اقتصادی را مطرح می کنند و این تاکید به معنای اهمیت ویژه اقتصاد در نظام اسلامی است.

صحرایی فرمایشات رهبر معظم انقلاب را ملاک عمل در مورد عزل و نصب ها دانست و در ادامه گفت: رهبر معظم انقلاب قانونگذاری و نظارت را وظیفه نمایندگان برشمرده اند و وظایف ما در قوه مجریه را نیز اختیار در انتصاب مدیران، اجرای قانون و پاسخگویی مشخص کرده‌اند و من به عنوان مدیر ارشد استان باید خودم منصوب کنم تا بتوانم پاسخگو باشم.

وی خاطرنشان کرد: البته حتما پذیرای مشورت هستیم، ولی تصمیم نهایی را خودمان اتخاذ می‌کنیم.

وی افزود: گردش کار جابجایی‌ها قدری زمانبر است، اما انشاالله با طی شدن گردش کار، در هفته آینده مرحله اول تغییرات انجام خواهد.

صحرایی در ادامه با تاکید بر اینکه برای اثرگذاری بر شرایط فعلی اقتصادی جامعه باید دنبال میانبرها باشیم، گفت: در کوتاه مدت تنظیم بازار و کنترل قیمت‌ها با حذف واسطه‌ها و اصلاح رویه های غلط و سوءتدبیرها از اولویت های ماست و تلاش می کنیم قیمت کالاهای مورد نیاز مردم مانند گوشت، میوه و دیگر خوراکی‌ها منطقی شود.

وی از تدوین برنامه‌های بلندمدت برای حوزه اقتصاد خبر داد و خاطرنشان کرد: اگر خواهان یک کرمانشاه آباد و سربلند هستیم باید همه با همدلی و همراهی در مسیر پیشرفت و تعالی استان گام برداریم و عرصه را برای رونق تولید در حوزه های کشاورزی، خدمات و گردشگری، تجاری و بازرگانی و صنعت و معدن فراهم کنیم.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark