توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 68061
سه شنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۴
بازی تیم ملی فوتبال ایران با روسیه برگزار می‌شود؟
بازی تیم ملی فوتبال ایران با روسیه برگزار می‌شود؟
با توجه به زمان‌بندی‌ فیفا و تعطیلی لیگ‌های باشگاهی در روزهای منتهی به جام جهانی، امکان برگزاری بازی تدارکاتی ایران و روسیه بسیار اندک است.

به گزارش ایسنا، پیشنهاد دیدار دوستانه میان روسیه و ایران یکی از مباحثی بود که کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در نشست خبری خود به آن پرداخت کرد اما هیچ پاسخ امیدوارکننده‌ای درباره بازی با این تیم ملی ارائه نکرد. او تاکید کرد که هر دیداری باید بر اساس برنامه‌های ایران بررسی شود.

زمان پیشنهادی روسیه برای برگزاری این دیدار مربوط به آخرین پنجره بازی‌های ملی می‌شود که جام جهانی به آن پیوند خورده و ۳۲ تیم حاضر در این مسابقات به رقابت می‌پردازند و لیگ‌های معتبر به واسطه حضور بازیکنان در تیم‌های ملی تعطیل خواهند بود. در نتیجه این پنجره برای تیم‌های ملی غایب در جام جهانی هم برای برگزاری دیدارهای دوستانه ارزشمند خواهد بود که می‌توان به تیم‌های سرشناسی همچون سوئد، ایتالیا، روسیه، نیجریه، کلمبیا، شیلی، اتریش و نروژ اشاره کرد.

با این حال ایران به علت حضور در جام جهانی، زمان چندانی برای برگزاری دیدارهای تدارکاتی با حضور تمام بازیکنان خود نخواهد داشت و همین مساله احتمال برگزاری دیدار دوستانه با روسیه را زیر سوال می‌برد.

پنجره بازی‌های ملی ۲۳ آبان شروع می‌شود و لیگ‌های معتبر دنیا تا آخرین ساعات ۲۲ آبان در حال بازی هستند و در نتیجه ملی‌پوشان در بهترین حالت ۲۴ آبان آماده تمرین با تیم‌های خود خواهند شد. از ۲۹ آبان نیز جام جهانی شروع می‌شود.

نگاهی به ادوار گذشته جام جهانی نشان می‌دهد که تیم‌ها در فاصله یک هفته تا این رویداد از انجام بازی تدارکاتی پرهیز می‌کنند تا انرژی بازیکنان خود را برای بازی‌های فشرده در جام جهانی که چهار روز یک بار انجام می‌شود، حفظ کنند.

با توجه به این مساله، تیم ملی تنها در شرایطی می‌تواند با روسیه دیدار کند که این بازی قبل از پنجره بازی‌های ملی و صرفا با حضور بازیکنان داخلی برگزار شود.

به جز این، ابعاد بین‌المللی بازی با روسیه مطرح است که تیم‌های ملی مختلف از انجام بازی با این کشور به علت درگیری نظامی با اوکراین پرهیز کرده‌اند و برگزاری دیداری میان روسیه و ایران، می‌تواند تبعات منفی به دنبال داشته باشد.

به نظر می‌رسد کارلوس کی‌روش با دید تردید به این دیدار نگاه می‌کند و با توجه به غیبت قطعی لژیونرها که شاکله اصلی تیم ملی را تشکیل می‌دهند و شرایط متفاوت روسیه، امکان برگزاری این دیدار تا حد زیادی پایین آمده است.

چندی قبل در دیدار مسئولان کمیته المپیک ایران و مجارستان، پیشنهاد بازی تیم‌های ملی فوتبال دو کشور مطرح شده بود که به علت پر بودن برنامه دو تیم و درخواست مجارها برای بازی در آبان ماه، این پیشنهاد هم رد شد و ایران نتوانست باب مذاکره با این کشور را باز کند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark