توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 71139
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۵۵
شهید رئیسی الگویی تمام عیار برای خدمت به محرومان شد
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: آیت‌الله رئیسی الگو و اسوه تمام عیاری در عرصه خدمت به مردم و محرومین شد و هر کس بخواهد رئیس جمهور شود نمی‌تواند راهی غیر از این را برود.
شهید رئیسی الگویی تمام عیار برای خدمت به محرومان شد
حجت‌الاسلام حبیب‌الله غفوری در اجتماع بزرگ امام رضایی‌ها که امروز در چهار راه بسیج برگزار شد با اشاره به اینکه خداوند برای بندگان مؤمن، ایثارگر و فداکار عاقبتی روشن قرار داده است، گفت: پایان کار چنین شخصیت‌هایی بعد از عمری جهاد و اهتمام این است که خداوند آن‌ها را به مقام قرب دعوت می‌کند و در میان بندگان مخلص خود قرار می‌دهد.

غفوری عنوان کرد: تنها کسانی که در راه خدا به شهادت رسیده‌اند می‌توانند در جایگاهی در محضر اولیا و در بهشت خاص خداوند که مخصوص بندگان مقرب وارد می‌شوند.

وی گفت: خداوند وقتی بخواهد پاداش بندگان مخلص را تمام و کمال عنایت کند پایان عمرش را ختم به شهادت در راه خودش می‌فرماید.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی از همان ابتدا تاکنون چنین صحنه‌هایی را مکرر به خود دیده است افزود: از ابتدای انقلاب همیشه شاهد از دست دادن مسئولانی خدوم بوده‌ایم که تمام عمر، زندگی و هستی خود را برای مردم و بندگان و دین خدا و انقلاب اسلامی که احیاگر دین خدا بوده، وقف کرده‌اند.

غفوری گفت: این ملت ملتی بسیار با ظرفیت و با سرمایه‌های بسیار بزرگ به ویژه در زمینه نیروی انسانی است و در میان نسل جوان آن چهره‌های با فضیلت، عالم، خدوم، جهادگر، مخلص، متدین، ولایتی و انقلابی حضور دارند که این مسیر نورانی را با عظمت و قدرت ادامه می‌دهند.

وی افزود: هر شهادت در این انقلاب به موتور محرکه‌ای تبدیل می‌شود که جامعه را از نظر ایمانی، اقتدار، اراده، تلاش و کوشش آنچنان متحول می‌کند که نمونه آن را بعد از شهادت سردار سلیمانی دیدیم.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: بعد از شهادت سردار سلیمانی دشمنان فکر کردند در نبود حاج قاسم استکبار خواب راحت دارد اما دیدند بعد از شهادت حاج قاسم طوفان الاقصی به وجود آمد که بنیان رژیم صهیونیستی را سوزاند و بعد که دشمن ضربت خورده و دچار سرگیجه شده بود نمی‌دانست چکار کند و کند و دست به خبط بزرگی زد و به کنسولگری جمهوری اسلامی حمله کرد و بعد از ان عملیات وعده صادق انجام شد.

غفوری گفت: شهید رئیسی مرد جهادی و خستگی ناپذیر بود و آنچنان الگویی برای اداره کشور آفرید که هر کس بخواهد در آینده رئیس جمهور شود الگو و اسوه تمام عیاری در عرصه خدمت به مردم و محرومین به نام سید محرومان و شهید جمهور و سید الشهدای خدمت دارد و کسی نمی‌تواند مسیر دیگری غیر از این مسیر نورانی خدمتگزاری را برود.

وی افزود: امروز شهید رئیسی و شهدای همراهش را در ظاهر در میان خود نداربم اما همانطور که حاج قاسم شهید برای دشمن خطرناک‌تر از حاج قاسم زنده بوده و هست، رئیسی شهید نیز در عرصه خدمت به محرومان بسیار موثرتر از آیت‌الله رئیسی زنده است زیرا شهید رئیسی یک فرهنگ در اداره کشور و قوه مجریه شد و این فرهنگ ماندگار است.

غفوری گفت: شهید امیر عبداللهیان به عنوان حزب‌الهی‌ترین و فعالترین وزیر خارجه بعد از انقلاب تبدیل به الگویی تمام عیار برای دستگاه دیپلماسی و بنیانگذار دستگاه دیپلماسی متحرک، انقلابی، فعال، پرشور، مکتبی، و تمام عیار شد و دیگر کسی نمی‌تواند در دستگاه دیپلماسی به نحو دیگری عمل کند.

وی با اشاره به اینکه شهید آل هاشم نیز یکی از مردمی‌ترین چهره‌های روحانیت در کشور بود افزود: این شهدا سرمایه‌های ماندگاری برای کشور خواهند بود زیرا آنچنان انقلاب را در مسیر حرکت پویا و فعالش پیش خواهند برد که سرعت و دقت این حرکت قابل مقایسه با قبل نخواهد بود.

امام جمعه کرمانشاه بیان کرد: امروز ما با شهدا پیمان می‌بندیم که در مسیر حفظ میراث آن‌ها که انقلاب اسلامی است لحظه‌ای درنگ نخواهیم کرد و تا نفس باقی است در مسیری آنچنان نورانی و روشن که شما ترسیم کردید ادامه می‌دهیم.
Share/Save/Bookmark