توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 68890
شنبه ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۸
مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی:
الگوبرداری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از ایجاد دانشگاه سبطین در عراق
الگوبرداری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از ایجاد دانشگاه سبطین در عراق
مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد:دانشگاه های علوم پزشکی کشور با الگوبرداری از همکاری ایران در راه اندازی دانشگاه علوم پزشکی سبطین در شهر کربلای عراق که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام شد، در جهت ایجاد شعبات بین الملل گام بر می دارند.

به گزارش ایسنا، دکتر محمدحسین نیکنام در حاشیه جلسه با دانشگاه های علوم پزشکی قطب هفت در دفتر امور بین الملل وزارت بهداشت، با بیان این مطلب، گفت: تمام هزینه های ساخت و راه اندازی دانشگاه سبطین کربلا را عتبه حسینیه پرداخت کرد و دانشگاه علوم پزشکی تهران از نظر آموزشی با این دانشگاه همکاری خواهد داشت که این با پیگیری های بسیار صورت گرفت. این یک تجربه بسیار با ارزش و موفق است که می تواند الگوی سایر دانشگاه های علوم پزشکی به ویژه دانشگاه های قطب قرار گیرد.

وی افزود: دفتر امور بین الملل وزارت بهداشت هر دو هفته یک بار با بخش های بین الملل دانشگاه های علوم پزشکی کشور جلسه برگزار می کند و خوشبختانه شاهدیم که این بخش ها در دانشگاه های علوم پزشکی کشور رو به رونق است.

دستیار ویژه وزیر بهداشت بیان کرد: حدود 7000 دانشجوی علوم پزشکی خارجی در ایران تحصیل می کنند که بخشی از کارهای مربوط به ویزا، مسائل کنسولی، کارهای فرهنگی، نظم و انضباط حضورشان در کشور و جذب دانشجوی خارجی در این جلسات مورد بحث و گفتگو قرار می گیرد.

نیکنام با بیان این که در این جلسات برای تسهیل کارها، نمایندگانی از وزارت خارجه، وزارت کشور، فراجا و مرکز خدمات آموزشی معاونت آموزشی حضور دارند، یادآور شد: در جلسه اخیر نیز، دانشگاه علوم پزشکی تهران از روند راه اندازی اولین شعبه بین الملل خود، یعنی آغاز به کار دانشگاه سبطین کربلا گزارش ارائه کرد که می تواند الگوی سایر دانشگاه های علوم پزشکی کشور قرار گیرد.

وی افزود: دانشگاه های دنیا در ایجاد شعبات در سایر کشورها بسیار فعال هستند. دانشگاه سبطین عراق نیز با حدود 207 دانشجوی خارجی کارش را شروع کرده است. تمام هزینه های دانشگاه سبطین را عتبه حسینیه پرداخت می کند و دانشگاه تهران فقط در مدیریت علمی آن مشارکت دارد.

به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی، وی در پایان تاکید کرد: سایر دانشگاه های علوم پزشکی کشور در صورت تمایل می توانند از تجربیات بدست آمده استفاده کنند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark