توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 70004
سه شنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۶
نشست رئیس جمهور با مدیران ارشد رسانه‌های آمریکایی؛
پاسخ های صریح رییسی به رویترز، نیوزویک، ان‌بی‌سی و پولیتیکو/
آمریکا باید پاسخ بدهد که چرا تحریم‌ها و فشارها را بر ایران اعمال می‌کند
رئیس‌جمهور در جمع مدیران ارشد رسانه‌های آمریکایی تاکید کرد: اگر آمریکا با اشتباه محاسبه و دل بستن به اغتشاشات، میز مذاکره را ترک نمی‌کرد، این اقدام بشردوستانه می‌توانست خیلی زودتر انجام شود.
پاسخ های صریح رییسی به رویترز، نیوزویک، ان‌بی‌سی و پولیتیکو/
به گزارش خط نیوز به نقل از جهان نيوز، آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی عصر دوشنبه در نشست با مدیران ارشد رسانه‌های آمریکایی و در پاسخ به سوال مدیر شبکه ان بی سی نیوز در نیویورک درخصوص نحوه بهره‌برداری از منابع و دارایی‌های مالی رفع توقیف شده افزود: مبالغی که تاکنون ظالمانه مسدود شده بود و اکنون در اختیار جمهوری اسلامی قرار گرفته، متعلق به مردم است و ما در جهت رفع نیاز مردم استفاده خواهیم کرد.

رئیس جمهور همچنین در پاسخ به سوال مدیر شبکه رویترز درخصوص توافقنامه ۲۰۱۵ هسته‌ای و گفت وگوی تهران و واشنگتن تصریح کرد: در موضوع هسته ای آمریکا، اروپا و جمهوری اسلامی ایران تعهداتی را برعهده داشتند که براساس گزارش آژانس ایران به تعهدات خود پایبند بوده و در مقابل آمریکا نقض پیمان و میثاق شکنی کرده است و اروپا نیز به تعهدات خود عمل نکرد.


آیت الله رئیسی گفت: آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکنون بیش از ۱۵ بار اعلام کرده است که ایران در صنعت هسته ای خود هیچگونه انحرافی نداشته و صنعت هسته ای ایران صلح آمیز است.

رئیس جمهور ادامه داد: دوربین های آژانس نظارت الکترونیکی خود را دارند و بازرسان آژانس در نظارت های خود تایید کرده اند که تاکنون هیچ انحرافی در صنعت هسته ای ایران رخ نداده است.

آیت الله رئیسی گفت: با این تفاسیر آمریکا باید پاسخ بدهد که چرا تحریم ها و فشار ها را بر ایران اعمال می کند.

رئیس جمهور با اشاره به شکست سیاست فشار حداکثری و تحریم ایران بنا به اذعان مقامات آمریکایی تصریح کرد: پیشنهاد من به مدیران رسانه‌های آمریکایی آن است که از مقامات خود بخواهید در اعمال تحریم‌ها علیه ملت ایران تجدید نظر کنند، چرا که ملت ایران اراده کرده بر مشکلات خود فایق آید و تسلیم تحریم‌ها نخواهد شد.

آیت الله رئیسی همچنین در نشست با مدیران ارشد رسانه های آمریکایی ضمن انتقاد از عدم موضع گیری رسانه های آمریکایی درمورد قتل مردم توسط پلیس آمریکا گفت: طبق آمار و گزارشات رسمی در سال گذشته میلادی بیش از هزار نفر از مردم توسط پلیس آمریکا به قتل رسیدند، چرا رسانه های غربی این‌موضوع را پیگیری نکردند؟

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: خانمی که چند روز پیش در یک فروشگاه در ایالت متحده مشکوک به سرقت بود توسط سه پلیس به قتل رسید ، چرا رسانه های غربی موضوع اتهام این فرد را پیگیری نکردند؟ چرا تعرض به رنگین پوست ها دغدغه رسانه های غربی نیست؟ دختران‌محجبه در فرانسه به علت داشتن حجاب از تحصیل باز مانده اند چرا به این موضوع پرداخته نمی شود؟ چرا از کشور هایی که صاحب قدرت هسته ای هستند سوالی نمی شود که به چه علت قدرت هسته ای دارید؟

آیت الله رئیسی افزود: در بیست سال حضور آمریکا در افغانستان بیش از ۱۸۰ هزار نفر کشته شدند و بیش از ۳۵ هزار کودک معلول شدند، چرا حضور ۲۰ ساله آمریکا در افغانستان دغدغه رسانه های غربی نیست. میلیارد ها دلار از پول مردم آمریکا در این زمینه هزینه شد.

رئیس جمهور در پاسخ به مدیر خبرگزاری پولیتیکو درباره واکنش ایران به عادی سازی روابط کشورهای عربی با اسرائیل گفت: عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی امنیت‌ساز نخواهد بود.

کشتار و ویران کردن خانه‌ها و ظلم ۷۰ ساله به مردم فلسطین با یک حرکت دموکراتیک که پیشنهاد رهبرفرزانه انقلاب هم بوده می‌تواند خاتمه یابد. باید با آرائ مردم فلسطین حکومت مورد نظر مردم شکل گیرد.

رئیس جمهور در پاسخ به سردبیر مجله نیوزویک درخصوص آینده روابط منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران با کشورهایی همچون عربستان، مصر، اردن، امارات گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران نسبت به عربستان و امارات سیاست همسایگی است.

سیاست دولت سیزدهم ارتقای روابط با کشورهای همسایه است. بنای ارتباط با تمامی کشورهای همسایه را داریم. اگر اخلالی در برخی موارد وجود داشته به علت دخالت بیگانگان بوده است.

اگر آمریکا دست از دخالت از کشورهای منطقه خلیج فارس و مناطق مختلف جهان بکشد و به امور داخلی خود بپردازند قطعا وضعیت کشورها و ارتباط آنها بیش از گذشته حسنه خواهد شد و ارتقا خواهد یافت. دخالت و حضور آمریکا در منطقه خلیج فارس به هیچ وجه امنیت ساز نیست.

رئیس جمهور در پاسخ به سوال مدیر شبکه NBC درخصوص نحوه بهره‌برداری از منابع و دارایی‌های مالی رفع توقیف شده گفت: مبالغی که تاکنون ظالمانه مسدود شده بود و اکنون در اختیار جمهوری اسلامی قرار گرفته، متعلق به مردم است و ما در جهت رفع نیاز مردم استفاده خواهیم کرد.

رئیس جمهور در پاسخ به مدیر شبکه ABC درخصوص اعتراضات سال گذشته و اجرای قوانین‌حجاب در ایران گفت: در اعتراضات سال گذشته در ایران، آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی دچار یک محاسبه غلط شدند و تصور کردند که اگر برخی از اغتشاشات را مدیریت و پشتیبانی کنند می‌توانند به اهداف خود دست یابند غافل از آنکه مردم ایران اغتشاش‌گران را ناکام گذاشتند.

تحریم‌هایی که چند دهه نسبت به مردم ایران صورت گرفته با مقاومت و ایستادگی مردم با شکست مواجه شد و حتی مسئولین کاخ سفید به این شکست اذعان داشته‌اند که تحریم و فشار حداکثری به جمهوری اسلامی شکست خورده است.

شما اصحاب رسانه به آمریکایی‌ها توصیه کنید که در موضع خصمانه خود نسبت به جمهوری اسلامی تجدید نظر کند و دست از تحریم‌‌ها بردارد.

فشارها بر اراده مردم ایران جواب نمی‌دهد و باید رأی و نگاه مردم به رسمیت شناخته شود.

شکست معاندین را در ۲۵ شهریور در سراسر کشور شاهد بودید که از فراخوان‌های متعدد هیچگونه استقبالی نشد و این دیگری شکستی بود که نصیب معاندین شد.
Share/Save/Bookmark