توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 69368
يکشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۵۱
افشاگری مجری صدای امریکا درباره کاسبی پهلوی
مجری و خبرنگار ارشد بخش فارسی صدای امریکا در ویدئویی که اخیراً منتشر کرده، با اشاره به کاسبی کردن رضا پهلوی از کمک‌های مالی ضدانقلاب، پهلوی را عامل بازدارنده‌ای برای موفقیت براندازان در شکست دادن جمهوری اسلامی توصیف کرده است.
افشاگری مجری صدای امریکا درباره کاسبی پهلوی
به گزارش خط نيوز، روزنامه جوان نوشت: علی جوانمردی، مجری و خبرنگار ارشد بخش فارسی صدای امریکا و کنشگر سیاسی است. او در ویدئویی که اخیراً منتشر کرده، با اشاره به کاسبی کردن رضا پهلوی از کمک‌های مالی ضدانقلاب، پهلوی را عامل بازدارنده‌ای برای موفقیت براندازان در شکست دادن جمهوری اسلامی توصیف کرده است.

جوانمردی با اشاره به رضا پهلوی و حامیانش می‌گوید: «جریانی تشکیل شده که تحت عنوان ملی‌گرایی، بد‌ترین رفتار را با هرگونه مخالفتی علیه اندیشه خودشان انجام می‌دهند. آقای رضا پهلوی به عامل تفرقه و عامل شکست انقلاب زن، زندگی، آزادی تبدیل شده است.»

او تاکتیک وکالت به رضا پهلوی را باعث دلسردی براندازان دانسته و می‌پرسد: «نتیجه این تاکتیک و خروجی آن آب و تابی که همه رسانه‌ها در موردش حرف می‌زدند، چه شد؟ منشور همبستگی و شورای ملی به کجا رسید؟!»

جوانمردی با طعنه به سلطنت موروثی در خاندان پهلوی، از عبارت «ملی‌گرایی دودمانی» استفاده کرده و آن را باعث «جنگ داخلی و خونریزی» دانست.

او در ادامه، کسب درآمد رضا پهلوی از محل کمک‌های مالی براندازان را افشا می‌کند: «مبارزه فرزندان ما به عاملی برای پول جمع کردن و تقویت بنیه مالی این افراد تبدیل شده است. فقط بیش از یک میلیون دلار در لس‌آنجلس جمع شده است، اینکه در اروپا چقدر جمع شده، مهم نیست؛ به زودی ما خواهیم گفت چقدر از اسرائیل گرفتند! این پول‌ها که به اسم مردم ایران برای اعتصاب سراسری، برای اعتراضات جمع شده، به کجا رسیده است؟ در مورد ثروت میلیارد دلاری در باهاما و جزایر دیگر هنوز صحبت نکرده‌ام!»

او از خاندان پهلوی و حامیانش با عنوان «فرقه سلطنت» نام برده و اضافه می‌کند: «پول جمع می‌کنند و نمی‌گویند کجاست؛ اگر دارایی‌های خودشان را ما بگوییم، مردم ایران متوجه خواهند شد که آیا این‌ها می‌توانند دلسوز مردم ایران باشند؟!»
جوانمردی تأکید می‌کند که «جمهوری اسلامی باقی خواهد ماند و این آقا هم با این پول‌ها دنبال زندگی خودش خواهد رفت... همان شش نفر هم نتوانستند با این فرد به تفاهم برسند... باید پرسشگر باشید که پول‌هایی را که جمع می‌کنند، کجا خرج می‌کنند، برای مردم ایران یا در جزایر!»

پیش از این، همین شبهات و سؤالات درخصوص منابع مالی زندگی مصی علینژاد هم وجود داشت. در مورد رضا پهلوی که این موضوع شدت بیشتری دارد، چون عملاً طی همه عمرش هیچ شغلی نداشته و منبع درآمد او مشخص نیست.
Share/Save/Bookmark