توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 67018
سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۲
جاخالی دادن مرعشی و جهانگیری درباره ارز ۴۲۰۰ تومانی
آقای مرعشی و حزب کارگزاران به دنبال ایجاد درگیری مردم با یکدیگر هستند، در حالی که آنها باید درباره فساد‌ها و رانت‌های پشت پرده ارز 4200 تومانی توضیح دهند که عامل اصلی این موضوع هستند.
جاخالی دادن مرعشی و جهانگیری درباره ارز ۴۲۰۰ تومانی
به گزارش خط نيوز به نقل از فارس، اخیراً سیدحسین مرعشی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران در گفت‌وگو با ارگان رسانه‌ای خود از معمای حذف ارز 4200 تومانی رازگشایی و آن را «استخوان در گلو» نامیده است. وی همچنین گفته بود هم دولت و هم مجلس به دنبال حذف ارز ترجیحی هستند اما هیچکدام نمی‌خواهند مسئولیت حذف آن را بپذیرند.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران در ادامه عنوان کرده بود که هر تصمیمی از سوی دولت و مجلس درباره حذف ارز ترجیحی باید با در نظر گرفتن مسئله امنیت مردم باشد و مواردی از قبیل بن نان یا کالابرگ راهکارهای موقت و مقطعی برای کنترل اثر تورمی و فشار ناشی از حذف ارز ترجیحی است.

** افکار عمومی ارادت اصلاح طلبان به ترامپ را فراموش نمی‌کنند
در همین زمینه، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس خاطرنشان کرد: برخی از سیاسیون اصلاح‌طلب به غربی‌ها پیغام داده‌اند که فشارها را علیه جمهوری اسلامی بیشتر کنید تا پروژه‌های خاص در داخل ایران پیش برود و افکار عمومی هیچگاه فراموش نمی‌کند که فائزه هاشمی رفسنجانی به صراحت از رئیس جمهور شدن ترامپ استقبال کرد.

وی ادامه داد: او و هم‌طیف‌هایش به دنبال فشار بیشتر بر مردم بودند که نشان می‌دهند این افراد به دنبال اهداف دیگری هستند.

سلیمی عنوان کرد: برخی سیاسیون اصلاح‌طلب با ارائه برخی گزارشات خاص نقش پیاده‌نظام را ایفا کرده و اطلاعات سرّی کشور را به خارج از کشور بردند تا فشار بیشتری به جمهوری اسلامی وارد آید؛ همین افراد تلاش کردند تا فردی مانند درّی اصفهانی در تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای حضور پیدا کند تا با مشاوره‌هایی خاص تیم ایرانی را به انحراف بکشاند و فیلمی هم از اقدامات جاسوسی او در مجلس شورای اسلامی پخش شد.

** بر طبل ناامیدی کوبیدن اصلاح طلبان
وی افزود: درّی اصفهانی به عنوان مشاور اقتصادی و از نزدیکان دولت حسن روحانی و حزب کارگزاران هم از انگلیس و سرویس‌های جاسوسی غربی حقوق گرفت و هم از دیگران؛ در حالیکه اصلاح‌طلبان باید پاسخگوی این موضوع باشند اما در این باره سکوت کرده و اعلام می‌کنند ارز 4200 تومانی استخوان در گلو است! این در حالی است که دوستان آنها مسبب اصلی ارز 4200 تومانی هستند و می‌کوشند ناامیدسازی جامعه ایران را رقم بزنند. چرا که این موضوع بخشی از پروژه ایجاد انحراف و شناخت مردم نسبت به یکسری مسائل هستند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آقای مرعشی و حزب کارگزاران به دنبال ایجاد جنگ شناختی و درگیری مردم با یکدیگر هستند و حتی رسانه‌های غربی هم از آنها حمایت می‌کنند. ضمن اینکه همین افراد اصلاح‌طلب به دنبال دوگانگی در کشور هستند و بارها از این دوگانگی‌سازی‌ها نان خورده‌اند و اهداف سیاسی‌شان را پیش برده‌اند.

سلیمی گفت: اصلاح‌طلبان و دوستان آقای مرعشی نزدیک به حزب کارگزاران، نظیر آقای جهانگیری که از قضا هشت سال معاونت اول دولت آقای روحانی به‌دنبال عدم ایجاد یک انسجام ملی برای رفع مشکلات هستند و می‌کوشند تا جایی که امکان دارد بر طبل ناامیدی بکوبند و در روند کارها اخلال ایجاد کرده و کارشکنی کنند.
Share/Save/Bookmark