توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 70267
شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۵
فرمانده سپاه کرمانشاه: تمام سناریوهای دشمنان علیه ایران را با شکست مواجه کرده‌ایم
فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با اشاره به اینکه صدر اقدامات جهان اسلام باید فلسطین باشد گفت: غزه امروز اتحاد جهانی را علیه رژیم صهیونیستی ایجاد کرده است.
فرمانده سپاه کرمانشاه: تمام سناریوهای دشمنان علیه ایران را با شکست مواجه کرده‌ایم
به گزارش خط نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، سردار سرتیپ بهمن ریحانی در اجلاس مجمع بسیجیان استان که امروز در مجتمع بعثت کرمانشاه برگزار شد با اشاره به جنایت‌های رژیم صهیونیستی در غزه اظهار دات: حتی اگر تمام نقاط غزه را بمباران و همه را به شهادت برسانند که اکنون نیز دست به کشتار زده‌اند، باز هم نقطه پایان غزه شروع جدیدی در منطقه آسیا و صحنه سیاسی جهان خواهد بود.

ریحانی با بیان اینکه قطعه کوچکی از دنیا به مساحت 460 کیلومتر شعاع جهانی گرفته و اعتقادات جهانی براساس این ادبیات در دنیا شکل گرفته و شعاع غزه خیلی بزرگ شده است افزود: تظاهرات گسترده در لندن در حمایت از مردم مظلوم غزه کمتر از مردم ایران نبود و این نشان دهنده شکل‌گیری اتفاقات جدیدی در دنیا است.

وی با اشاره به چرایی اهمیت امروز غزه عنوان کرد: غزه الگوی فروپاشی و ضربه خوردن یک ارتش شکست ناپذیر در دنیا را نشان داد و این در حالی است که نیروهای حماس با کمتر از دو تا سه هزار نفر چهارمین ارتش قدرتمند جهان را در این مدت زمین‌گیر کرده است.

ریحانی گفت: اطلاعات رژیم صهیونیستی قدرتمندترین سازمان را دارد و تمام مکالمات سرزمین‌های اشغالی توسط رژیم صهیونیستی رصد می‌شود اما متوجه برنامه نیروهای حماس نشدند و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند این شکست اسرائیل غیرقابل ترمیم است.

وی با بیان اینکه غزه امروز اتحاد جهانی را علیه رژیم صهیونیستی ایجاد کرده است افزود: این تصور که رژیم صهیونیستی غیرقابل نفوذ و شکست است دیگر در دنیا وجود ندارد و یک باور جدید براساس واقعیت‌ها در دنیا ایجاد شده و حتی اگر همه مردم را کشتار کنند این مظلوم مقتدر خود را نشان داد.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با اشاره به اینکه بنابر وعده خداوند آینده از آن مستضعفین است گفت: بعد از سختی‌ها آسانی‌هایی است و برای مردم غزه رقم خواهد خورد.

وی افزود: قدرت‌های بزرگ وقتی به مرز فروپاشی می‌رسند خطرناک هستند و وظیفه ما در این فضا این است که با اعتقاد خود در صحنه بمانیم و این فضا را بازگو کنیم و در تجمعات حضور داشته باشیم.

ریحانی با اشاره به اینکه امروز دشمن به دنبال این است که مردم را از جنگ بترساند گفت: ما در بیش از 43 سال گذشته درگیر جنگ با دشمن بوده‌ایم و تمام راهبردهای دشمن با شکست مواجه شده یا زمینگیر شده‌اند.

وی با بیان اینکه نخستین دستورالعمل امام(ره) بعد از ورود به کشور این بود که اجازه ندهید فلسطین را از دستور کار اسلام خارج کنند و سال‌ها در این زمینه تلاش شده است افزود: این رژیم و غده سرطانی به دنبال حذف دین خدا و مسلمانان جهان است.

ریحانی با اشاره به اینکه همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند امروز باید فلسطین در صدر کار جهان اسلام قرار بگیرد زیرا دشمن بعد از این چشم طمع به تمام جهان اسلام دارد گفت: در گذشته دشمنان بزرگ ما سطوح عملیاتی را واگذار می‌کردند و چنانچه می‌خواستند در کشوری کاری انجام دهند به نایبان خود واگذار می‌کردند اما امروز اهمیت موضوع فلسطین و زمین گیر شدن دنیای استکبار در صورت زمین گیر شدن اسرائیل، سبب شده دشمن خود برای یک منطقه کوچک به صورت مستقیم وارد شود زیرا در صورت شکست جایگاه و مهندسی امپراطوری خود را از دست خواهند داد.

وی افزود: بقای رژیم صهیونیستی به حمایت خارجی آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان، دستگاه امنیتی پیشرفته که عدم کارایی آن در این عملیات نمایان شد و ارتش بستگی دارد که در این عملیات زمین‌گیر شد.

ریحانی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی در عملیات زمینی نتوانسته پیروزی‌های خاصی به دست آورد گفت: چنانچه این رژیم جعلی از طریق هوایی به کشتار مردم مظلوم فلسطین اقدام می‌کند این پیروزی محسوب نمی‌شود.

خواص و بسیجیان در زمینه انتخابات روشنگری کنند

وی با اشاره به اهمیت انتخابات عنوان کرد: امروز دشمنان به حضور ما در صحنه‌های سیاسی و اجتماعی این کشور توجه دارد و حضور مردم در صحنه‌ها در ابتدای انقلاب و اکنون را با هم مقایسه می‌کنند.

ریحانی افزود: هرچند مردم به برخی از مسئولان، تصمیمات، معیشت و اشتغال گلایه دارند اما نظام و اصول نظام را قبول دارند و باید برای حضور مردم در انتخابات تلاش کنیم زیرا اولویت در انتخابات حضور مردم است و انتخاب افراد در اولویت بعدی قرار دارد.

وی با بیان اینکه هر برگ رأی در صندوق تیری به طرف دشمن است که به دشمن اصابت کرده است گفت: خواص جامعه و بسیجیان موظف به روشنگری و بصیرت افزایی در زمینه انتخابات هستند و مردم بدانند اگر حضور پیدا کنند دشمن ناامید خواهد شد.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه عنوان کرد: برای اینکه چه کسی را انتخاب کنیم باید به بیانات مقام معظم رهبری توجه داشته باشیم و همانطور که فرمودند با تحقیق و بررسی انتخاب کنید و در صورتی که به نتیجه نرسیدید به معتمد انقلابی متعهد محل مراجعه کنید.

برکات بسیج در تمام عرصه‌ها قابل مشاهده است

ریحانی با اشاره به هفته بسیج گفت: مقام معظم رهبری براساس حکمت پیامبرگونه خود فرمودند که امام(ره) ملهم به تشکیل بسیج شدند و این موضوع امر خداوند برای بیمه کردن کشور بود که بسیجیان برای ساختن ایران اسلامی گرد هم جمع شوند و راهکارهایی را ارائه دهند.

وی با بیان اینکه بسیج به معنای واقعی شجره طیبه است و کشور را حفظ کرده است افزود: هرچند ما بسیج را در دفاع مقدس باور کردیم اما برکات آن بعد از دفاع مقدس در تمام مباحث کشور مشاهده شد و سیل حضور با اعتقاد مردم در صحنه‌های مختلف این کشور را بیمه کرد

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با اشاره به اینکه به معنای عام هر کسی که برای اعتلا و پیشرفت کشور در حال تلاش است بسیجی محسوب می‌شود عنوان کرد: امام(ره) بسیج را به عنوان یک نهال تشکیل داد و اکنون به یک درخت پرثمر تبدیل شده که شاخ و برگ آن را در سراسر دنیا مشاهده می‌کنیم.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) بیان کرد: دشمن با برنامه عمل می‌کند و راهبرد دارد و تنها راهی که ما بتوانیم دشمن را در تمام زمینه‌ها زمین‌گیر کنیم کار مجاهدانه است و نظام اسلامی و ملت ایران در بیش از 40 سال گذشته در برابر تمام سناریوهای دشمنان اینگونه عمل کرده است.

حضور جوانان در مساجد باید پررنگ شود

ریحانی با بیان اینکه طرح‌های ارائه شده در این اجلاسیه پخته و قابل اجرا است و باید برای عملی کردن آن تلاش کرد عنوان کرد: ایران رتبه 10 یا 11 علمی را در دنیا و رتبه نخست را در منطقه دارد اما این وقتی خوب است که اقتصادی و عملی شود و به ثمر بنشیند.

وی با اشاره به طرح‌های ارائه شده در این اجلاسیه گفت: طرح مسجد محوری بسیار خوب است اما شاکله اصلی که مساجد را فعال خواهد کرد حضور جوانان در مساجد است که به این مکان برکت می‌دهد و این در کنار حضور کمرنگ امام جماعت یکی از مشکلات مساجد است.

ریحانی عنوان کرد: ارتباط دانش‌آموزان و مربیان در دولت‌های گذشته با نگاه غرب‌گرایانه بوده و با تأکید بر 2030 این فرصت را از آموزش و پرورش گرفتیم؛ در صورتی که آموزش زمانی ارزش دارد که پرورش در کنار آن باشد.

وی با تأکید بر توجه به نکات اعتقادی در انتخاب معاونان پرورشی افزود: دانش‌آموزان در سه سال کرونا و آموزش از طریق فضای مجازی در واقع سه سال در اختیار دشمن بودند و سال گذشته به صورت عملی پای کار آمدند.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با اشاره به طرح ارائه شده در زمینه حاشیه نشینی در کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه دومین استان دارای حاشیه نشینی در کشور است و 400 هزار نفر حاشیه‌نشین دارد و قرارگاه جواد‌الائمه از سال‌ها قبل در این زمینه فعالیت دارد.
Share/Save/Bookmark