توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 67397
چهارشنبه ۸ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۶
نشست خبری رئیس و دادستان نظامی سازمان قضایی کرمانشاه با اصحاب رسانه و خبرگزاری ها
نشست خبری رئیس و دادستان نظامی سازمان قضایی کرمانشاه با اصحاب رسانه و خبرگزاری ها
📌در هفتمین روز از هفته قوه قضائیه نشست خبری رئیس و دادستان نظامی کرمانشاه با اصحاب رسانه و خبرگزاری ها برگزار گردید.
📌رئیس سازمان قضایی استان کرمانشاه در ابتدای این نشست خبری یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و بخصوص معمار دستگاه قضا شهید مظلوم دکتر بهشتی را گرامی داشت.
📌صیدمحمد محمودی در ادامه سازمان قضایی نیروهای مسلح یکی از محاکم اختصاصی هستند و خیلی مهم و از اهمیت خاصی برخوردار است سازمان قضایی را از نهادهای تابعه قوه قضائیه معرفی کرده که هدف آن صیانت،اقتدار و عظمت نیروهای مسلح دانست. وی با اشاره به حدیثی از امیرالمومنین نیروهای نظامی را بوجود آورنده امنیت و زینت حاکمان معرفی و تاکید کرد واجب است که همواره حفاظت و حراست از نیروهای مسلح وجه همت قرار گیرد.محمودی به بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص سازمان قضایی نیروهای مسلح اشاره و تاکید کرد،تامین امنیت نظام مقدس ج.ا.ا مرهون تلاش ها و مجاهدتهای شبانه روزی نیروهای مسلح بوده و ضرورت دارد که در حفاظت و اقتدار و صلابت آنان تمام تلاش ها بکار گرفته شود.
📌محمودی در ادامه به صلاحیت ها و وظایف سازمان قضایی پرداخت. وی خاطر نشان کرد گسترش عدالت و برپایی عدل بر اساس آموزه های دین مبین اسلامی از مهمترین وظایف دستگاه قضایی می باشد که سازمان قضایی این امر مهم را در جامعه نیروهای مسلح عهده دار می باشد.
📌صیدمحمد محمودی تعامل بین سازمان قضایی و فرماندهان نیروهای مسلح را در سطح بسیار بالایی ارزیابی کرده و افزود در اثر این ارتباط خوب و سازنده شاهد اقتدار روز افزون داخلی و بین المللی نیروهای مسلح هستیم.
📌محمودی در بخشی دیگر از صحبت های خود به مسئله مهم پیشگیری از وقوع جرم در نیروهای مسلح اشاره کرده و افزود برگزاری کلاس های آموزشی آگاه سازی قضایی از مهمترین مباحثی می باشد که با وجود مشغله کاری همواره مد نظر بوده و قضات سازمان قضایی به صورت مداوم در یگان های نیروهای مسلح حضور یافته و نسبت به بصیرت افزایی قضایی و حقوقی اقدام می کنند.ایشان تاکید کرد میزان جرائم در سطح نیروهای مسلح نسبت به عموم جامعه در سطح بسیار پائینی قرار دارد اما همین میزان جرم نیز برای نیروهای مسلح نظام اسلامی بسیار بالا قلمداد می گردد.در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران که در کرمانشاه احساس امنیت هست. وی گفت ,خوشبختانه کرمانشاه از امنیت خوبی برخوردار است .
📌دادستان نظامی کرمانشاه نیز ضمن تبریک هفته قوه قضائیه طرح بازگشت به سنگر را تشریح کرده و افزود در صورتی که کسانی که مرتکب جرم فرار از خدمت شده اند نسبت به معرفی خود به یگان ها اقدام کنند از معافیت و تخفیف قانونی برخوردار خواهند شد.
📌موسوی ضمن تعریف ضابطین نظامی عنوان داشت سرکشی و نظارت بر عملکرد این دسته از ضابطین به صورت هر دو ماه یکبار در دستور کار قرار دارد.
📌سید سعید موسوی تبیین و اجرایی نمودن دستورالعمل حقوق شهروندی در کلانتری و پاسگاه ها را متذکر شده و افزود به صورت فصلی با حضور در کلانتری ها و پاسگاه ها این امر مهم پیگیری و رصد می شود.
📌دادستان نظامی کرمانشاه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص جرائم نیروهای مسلح تاکید کرد غالب متهمین و مجرمین نیروهای مسلح از مجرمین اتفاقی هستند که تحت شرایط خاصی مرتکب جرم شده اند.
📌موسوی در پایان به موقعیت مهم استان کرمانشاه و مرز مشترک با کشور عراق اشاره کرده و حضور یگان های مختلف نظامی مستقر در استان را یکی از مسائلی دانست که نیازمند توجه خاص به استان کرمانشاه می باشد.دادستان قضایی تاکید کردند طرح بازگشت به سنگر در مورد سربازان فراری که اگر برگردند به آنها کمک می کنیم حقوقشان هم افزایش یافته و اجرایی هم شده مخصوصا برای متاهلین در جایی که همسران آنها سکونت دارند خدمت سربازی را انجام دهند .و در پایان ریاست محترم قضایی صید محمد محمودی هدف از تشکیل دادسراو دادگاه چه بوده را تشریح کردند .۱-حفظ حرمت و شأن نیروی مسلح ۲- حفظ اسرار نظامی و‌مهمتراز همه اهداف راهبردی سازمان ۱-تحکیم نظم و انضباط در نیروهای مسلح قضایی و نظامی ۲-بهبود وضعیت پیشگیری از وقوع جرم ۳-ارتقاو اقدامات در کشف جرم و نظارت برضابطین ۴- ارتقا بر کارایی و اثر بخشی نظارت و بازرسی ۵-توسعه آموزش و پژوهش کارکنان عنوان فرمودند .
📌ودر آخر مسئولین سازمان قضایی کرمانشاه از تلاش های اصحاب رسانه تشکر و و فعالیت آنها را موجب روشنگری و اطلاع رسانی در سطح جامعه دانست.
Share/Save/Bookmark