توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 36248
يکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۳
جلالی: خوشحالیم که مدافعین دهه ۸۰ هاشمی امروز تندتر از ما هاشمی را نقد می کنند
حجت‎الاسلام جلالی در واکنش به انتشار گسترده اظهار نظر امام جمعه کرمان درباره یک جلسه ملاقات در رسانه های اصلاح طلب اعلام کرد که انتظار اینگونه اقدامات از این جریان آنهم در آستانه انتخابات مجلس وجود داشت.
حجت‎الاسلام جلالی در گفتگوی خود و در پاسخ به این سوال که نظر شما درباره سخنان امام جمعه کرمان درباره شما چیست، گفت:

من برای ایشان به عنوان امام جمعه و یک روحانی باسابقه احترام قایلم و در آستانه انتخابات این گونه اقدامات رسانه های اصلاح طلب را طبیعی می دانم و لذا از همه دوستانم در کرمان می خواهم مراقب باشند و در ماه خدا و شهر الله خود را درگير این گونه مسایل نکنند و به هیج وجه از این گونه سخنان رنجیده خاطر نشوند و احترام ایشان به‌عنوان نماينده ولي‌فقيه باید هم در فضای مجازی و هم در فضای حقیقی محفوظ بماند.

وی به سوءاستفاده رسانه‌هاي اصلاح‌طلب از سخنان شخصيت‌هاي روحاني اشاره کرده و افزود: از جریان اصلاح طلب که اساس جمهوریت و اسلامیت نظام را در فتنه ۸۸ نشانه رفتند، این گونه حرکت ها بعید نیست. یادمان نمی رود که در قبل از انتخابات ۸۸ وقتی می خواستند رییس جمهور اسبق اصلاح‌طلب را از قطار اصلاحات پیاده کنند تا میرحسین موسوی تنها نامزد اصلاحات بماند، چند حرکت از آن ها صادر شد یک بار در هواپیمای او از مسیر اهواز – تهران بمب گذاشته بودند تا از خون او برای اصلاحات استفاده کنند و میر حسین رای بیاورد. یک بار هم فیلم تمسخر برادران ترک زبان توسط وی را که اتفاقا در منزل امام جمعه کرمان و در محضر ایشان تهیه شده بود در کشور پخش کردند تا هم او را از نامزد شدن باز دارند که در این امر موفق شدند و او از نامزدی انتخابات رسما انصراف داد و هم آبروی امام جمعه كرمان را ببرند تا اصول گرایان نتوانند از ظرفیت ایشان استفاده کنند. فکر کنم امروز هم در آستانه انتخابات مجلس، از پیروزی لیست اصول گرایان در کرمان احساس خطر کرده اند و برای کرمان و کشور سناریویی چیده اند همه باید مراقب باشیم تا در دام این سیاست بازان نیفتیم.

جلالی درباره اصل ماجرایی که در رسانه‎ها به آن پرداخته شده است اضافه کرد: گويا ديدگاه مثبت گذشته برخي بزرگان درباره آقاي هاشمي هيچ‌گاه تغيير نخواهد كرد هرچند خود آقاي هاشمي كاملا تغيير كرده باشد و اين مسأله هرچند عجيب ولي سابقه تاريخي دارد و اما موضع ما در برابر اصلاح طلبان و جریان فتنه و حامیانشان بویژه پدر معنوی آن ها آقای هاشمی رفسنجانی روشن بوده است. بنده بارها نسبت به سخنان و مواضع آقای هاشمی انتقاد کرده ام و از این بابت خوشحالیم که کسانی که در دهه ۸۰ در برابر نقدهای ما درباره ایشان گلایه می کردند امروز بسیار جلوتر از ما، مواضع حمایت آمیز آقای هاشمی نسبت به آمریکا و اسراییل را به نقد می کشند. و برای همه روشن شده است که آقای هاشمی برای توجیه عملکرد خود، در صدد تحریف امام ره نیز برآمده است. بنده بارها این مطلب را در سخنرانی های عمومی و در محافل خصوصی از جمله خدمت امام جمعه محترم کرمان  عرض کرده ام  که ما نسبت به آقای هاشمی انتقادات جدی داریم و موارد نقدم را نیز با استدلال و برهان بیان کرده ام.
Share/Save/Bookmark