توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 71096
شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۲۷
صدور هشدار سطح زرد هواشناسی در کرمانشاه
بنابر پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر نفوذ غبار به جو استان به ویژه نواحی غربی، هواشناسی هشدار سطح زرد اعلام کرده است.
صدور هشدار سطح زرد هواشناسی در کرمانشاه
به دنبال پیش‌بینی هواشناسی موجی کم رطوبت همراه با وزش باد نسبتاً شدید سبب شکل گیری و نفوذ غبار به جو استان خواهد شد و همین موضوع سبب صدور هشدار سطح زرد از سوی هواشناسی شد.

وزش باد و گرد و غبار از مخاطرات این سامانه است و از عصر امروز جمعه تا ظهر فردا شنبه جو استان را تحت تأثیر قرار می‌دهد و سبب کاهش دید و کاهش کیفیت هوا می‌شود.

نیمه غربی استان، به خصوص نواحی مرزی شامل شهرستان‌های سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب بیش از سایر نقاط تحت تأثیر این سامانه قرار می‌گیرند.

با توجه به مخاطرات پیش‌بینی شده پرهیز از قرار گرفتن در هوای آلوده، اجتناب از قرار گرفتن در فضای باز برای تمامی گروه‌های سنی به ویژه بیماران قلبی ریوی و سالمندان، پیشگیری از خسارات احتمالی به تأسیسات حساس به گردو خاک و هشدار به موقع از طریق رسانه‌های محلی توصیه شده است.

هوای استان همچنان تا روز دوشنبه غالباً صاف، گاهی اوقات همراه با وزش باد و رشد ابر پیش بینی می‌شود.

گفتنی است وزش باد که در ساعاتی از امروز و فردا نسبتاً شدید بوده، علاوه بر گردو خاک محلی در نیمه غربی استان با غبار نسبتاً رقیق نیز همراه می‌شود.

به دنبال این وضعیت در روز سه شنبه، با گذر موجی کم دامنه، افزون بر رشد ابر ممکن است در برخی نقاط شاهد رگبارهای بهاری و رعدوبرق نیز باشیم. ضمناً متوسط دمای هوا که تا روز یکشنبه در غالب نقاط استان تغییرات چندانی نخواهد داشت؛ در روزهای دوشنبه و سه شنبه به طور نسبی افزایش می‌یابد.
Share/Save/Bookmark