توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 66335
سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۵
یک شغل میلیونی در حاشیه برگشت زوار اربعین!
سایت دیوار و فضای مجازی پر شده از آگهی‌های مسافربران شخصی که خودرو خود را دربست برای موج بازگشت زوار اربعین اختصاص می‌دهند.
یک شغل میلیونی در حاشیه برگشت زوار اربعین!
تعداد زیادی از مسافربرهای شخصی از چند روز قبل به مرز مهران رفته‌اند تا با استفاده از ازدحام جمعیت و کمبود احتمالی ناوگان حمل و نقل در پیک برگشت زوار، چند روزی کاسبی کنند.

در این بین ممکن است عده‌ای سودجو هم از این شرایط پیش آمده سواستفاده کرده و در پوشش مسافربران شخصی برای امنیت زوار مشکلاتی ایجاد کنند.

برخی هم ممکن است با سواستفاده از ازدحام و کمبود خودرو، برای جابجایی مسافرین ارقام میلیونی پیشنهاد بدهند و افراد هم گاهی ناچار به پرداخت این قیمت‌ها می‌شوند. ارقامی که برای شهرهای دورتر مرکزی ایران مانند یزد، کرمان، شیراز و ... از دو تا سه میلیون تومان هم سر در می‌آورد.

این در حالیست که تدابیر لازم برای بازگشت زوار اندیشیده شده و علاوه بر پروازها، بیش از ۲۵۰۰ دستگاه خودرو حمل و نقل عمومی برای جابجایی زوار در مرز مهران در نظر گرفته شده است.

با این حال بیکاری و تلاش برای کسب درآمد قطعا تعداد زیادی از مسافربران شخصی را به این مرز هدایت خواهد کرد.

به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه، بهتر است زوار اربعین در موج بازگشت به کرمانشاه یا سایر شهرها از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کنند و سراغ مسافربرهای شخصی نروند.

فریبرز کرمی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه هر سال در پیک ترددهای اربعین فعالیت مسافربرهای شخصی را داریم، اظهار کرد: امسال تدابیر لازم با همکاری پلیس و ... اندیشیده شده تا جلوی فعالیت مسافربران شخصی در مرز مهران گرفته شود.

وی ادامه داد: با این وجود ممکن است مواردی از فعالیت این خودروها را داشته باشیم که عدم استفاده از ناوگان شخصی به خود مردم بستگی دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه تاکید کرد: در صورت بروز هرگونه مشکل در خودروهای مسافربر شخصی، امکان هیچ پیگیری وجود ندارد، به علاوه اگر سانحه‌ای رخ دهد سرنشینان مشمول بیمه نیستند.

کرمی همچنین درباره تعرفه خودروهای شخصی نیز عنوان کرد: این خودروها از تعرفه‌های مصوب پیروی نمی‌کنند و هر قیمتی را با توجه به ازدحام جمعیت و بالا رفتن تقاضا اعلام می‌کنند که ممکن است به ضرر زوار باشد.

وی از زوار خواست با توجه به اینکه به تعداد کافی ناوگان حمل و نقل عمومی در مرز مهران در نظر گرفته شده، به هیچ عنوان برای بازگشت از مسافربران شخصی استفاده نکنند.
Share/Save/Bookmark