توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 69341
سه شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۳۰
دبیر ستاد ثبت‌نام مدارس کرمانشاه:
ثبت‌نام پیش از موعد دانش‌آموزان در مدارس ممنوع است
دبیر ستاد ثبت نام مدارس استان کرمانشاه ثبت‌نام پیش از موعد دانش‌آموزان در مدارس را ممنوع اعلام کرد.
ثبت‌نام پیش از موعد دانش‌آموزان در مدارس ممنوع است
مراد کلوندی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه هیچ مدرسه‌ای تا زمان اعلام رسمی آغاز ثبت نام دانش‌آموزان در مدارس اجازه ندارد دانش‌آموزان را در مدارس پیش‌ثبت‌نام کند، گفت: با مدیران متخلف در این زمینه برخورد جدی می‌شود.

کلوندی افزود: خانواده‌ها در صورت مشاهده هرگونه تخلف در مورد پیش‌ثبت‌نام در مدارس می‌توانند با شماره تلفن های 38251598 و 38233748 تماس بگیرند تا اقدامات لازم برای برخورد با متخلفین انجام شود.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه یادآور شد: مدیران مدارس بر اساس دستورالعمل‌های مربوط به ثبت‌ نام و رعایت موارد قانونی و بعد از اعلام نتایج امتحانات نوبت دوم در تیرماه می‌توانند اقدام به ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس کنند.

کلوندی در ادامه اشاره ای هم به در اولویت بودن رعایت شعاع بندی در فرآیند ثبت نام دانش‌آموزان در مدارس داشت و گفت: رعایت ثبت نام بر مبنای محل سکونت دانش آموزان از سوی مدارس الزامی است و اولویت ثبت نام با دانش‌آموزانی است که محل سکونتشان به مدرسه نزدیکتر باشد.

وی با بیان اینکه مدارس فاصله آموزشی زیادی ندارند، گفت: خانواده‌ها بدانند بهترین مدرسه برای تحصیل دانش آموزان نزدیک‌ترین مدرسه به محل سکونتشان است و از اصرار برای ثبت نام فرزندانشان در مدارس دور از محدوده جغرافیایی محل سکونت خود صرف نظر کنند.

وی با بیان اینکه امسال قریب 370 هزار دانش‌آموز در مدارس استان مشغول به تحصیل هستند، گفت: پیش بینی می شود در سال تحصیلی آینده هم تعداد دانش‌آموزان در حدود امسال باشد.
Share/Save/Bookmark