توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 70231
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۹
قانون در شورای شهر کرمانشاه اجرا نمی شود
قانون در شورای شهر کرمانشاه اجرا نمی شود
به گزارش خط نیوز؛ پوریا فخری نایب رییس شورای شهر کرمانشاه در جمع خبرنگاران گفت: اگر بخواهیم صادقانه با مردم صحبت کنیم تنش در شورای شهر وجود دارد و سه ماه است که جلسات شورا برگزار نمی شود؛ اعضا به دو گروه تقسیم شده اند و به دلیل حضور نداشتن برخی از اعضا جلسات رسمی به حد نصاب نمی رسد و تشکیل نمی شود.

وی ادامه داد: به دلیل غیبت اعضا، جلسات تشکیل شده برای حل اختلافات نتیجه مثبتی نداشت، مُر قانون در شورای شهر کرمانشاه رعایت نمی شود و در ادوار گذشته نیز برای انتخاب رییس، هیات رییسه و شهردار همین مشکلات وجود داشت؛ اگر آن زمان مُر قانون رعایت می شد و با اعضای متخلف برابر قانون برخورد می شد الان شاهد تخلفات در شورا نبودیم.

فخری با بیان اینکه هم اکنون ۲ نفر از اعضای شورای شهر در دیوان عالی کشور پیگیر کارهای خود هستند، افزود: چند نفر دیگر از اعضای شورا از قبل به مدت ۱۰ روز مرخصی گرفته اند و به همین دلیل جلسه امروز به حد نصاب نرسید.

نایب رییس شورای شهر کرمانشاه گفت: شهردار طی نامه ای درخواست برگزاری جلسه فوق العاده امروز را داده بود که ۱۲ لایحه بررسی شود؛ سیستم شهرداری آنقدر فَشَل است که نمی داند از این ۱۲ لایحه سه مورد آن قبلا مطرح شده و رای نیز آورده و طرح اجرا شده است.

وی مدعی شد: در برخی از نقاط شهر کرمانشاه پروژه هایی در دست انجام است که آن هم با پیگیری و اصرار شورا در حال انجام است وگرنه شهرداری (با قصد تشدید اختلاف) بلایی سر مردم شهر می آورد که آن سرش ناپیدا بود؛ اختلاف امروز بین اعضای شورا و عامل تفرقه شخص آقای شهردار است.

فخری ادامه داد: شهردار از روز اول گفت که من کاندیدا (مجلس) هستم؛ همه می دانند که از بیت المال برای رسیدن به هدف خود (رسیدن به مجلس) چه استفاده هایی می کند، شهردار برای انتخابات بروشورهای تبلیغاتی را با استفاده از بیت المال تهیه و توسط پرسنل خدماتی شهرداری به دست مردم می رساند، مراسماتی در هتل اجرا و هزینه آنها توسط دفتر شهردار از بیت الملل پرداخت می شود.

نایب رییس شورای شهر کرمانشاه گفت: شهردار از روز اولی که آمد سودای انتخابات را داشت و در حالیکه شهرداری به شورا بدهکار بود ولی الان طلبکار شده است (به دلیل اختلافات) ؛ هزینه های شهرداری بالا است؛ الان نیز خبر آمده که ایشان برای یک حوزه انتخابیه شرکت کرده اند و یک بار خبر تایید و بار دیگر رد صلاحیت مطرح می شود.

فخری با طرح این ادعا که شهردار کرمانشاه اعضای شورا را به جان هم انداخته است، افزود: شهردار یک روز می گوید برای نمایندگی شرکت می کند روز بعد چیز دیگری می گوید، مگر یک میلیون شهروند مسخره ایشان هستند؛ فلان عضو شورا برای آنکه در جلسه شرکت نکند از آقای شهردار امتیازات شخصی می گیرد.

وی با بیان اینکه طی یک ماه اخیر چند نفر در شهرداری کرمانشاه استخدام شده اند و سوال اینجاست که این استخدامی به دستور چه کسی بوده و برای چه کسانی بوده است؟ بیان کرد: این موضوعات باید توسط اصحاب رسانه پیگیری شود، مردم شهر درد را نمی دانند و توسط شما خبرنگاران باید این دست موضوعات پیگیری شود.

فخری گفت: در ادوار گذشته ما چیزی به اسم شورای شهر داشتیم، به مرور زمان این شورا به شورای شهرداری تبدیل شد، امروزه می بینیم که به شورای شهردار تبدیل شده است؛ به آقای شهردار گفتیم به جلسه نیایید ولی ایشان به همراه چند نفر از معاونان خود آمده و بدون حضور ریس شورا داخل سالن جلسات نشسته است.

نایب رییس شورای شهر کرمانشاه افزود: به عنوان اعضای شورای شهر نماینده مردم برای پیگیری امور محوله آنان و ناظر بر عملکرد شهرداری هستیم، متاسفانه زمانی که این نظارت تبدیل به رفاقت شود شاهد همین معضلات هستیم که امروزه دامن همه را گرفته است.

وی گفت: بسیاری از پروژه های شهر کرمانشاه خاک می خورد و چند پروژه که در دست انجام است با فشارهای شورا است؛ روزشمار پروژه تقاطع سپاه را بعد از یک ماه برداشتند و جالب این است که آقای شهردار ادعا دارند این پروژه ۲ ساله را در ۶ ماه تحویل داده اند در صورتی که ۶۰ درصد این پروژه در دوره شهردار گذشته انجام شد و شهردار کنونی ۴۰ درصد باقی مانده را در مدت ۲ سال انجام داده که همان نیز دارای نواقص فنی است.

فخری با بیان اینکه شهردار می گوید ما در بخش خدمات شهری کمبود نیرو داریم در صورتی بسیاری از نیروهایی که به اسم نیروی خدماتی به استخدام شهرداری درآمده اند با دستور مستقیم شهردار به قسمت اداری منتقل شده است، بیان کرد: آن نیرویی که پارتی نداشته همچنان جارو به دست به جای یک خیابان چهار خیابان را نظافت می کند زیرا نور چشمی ها به دستور شهردار پشت میز نشین شده اند.
Share/Save/Bookmark