توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 66967
چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۸
افرادی که کرونا گرفته‌اند، چه زمان "دوز سوم" تزریق کنند؟
افرادی که کرونا گرفته‌اند، چه زمان "دوز سوم" تزریق کنند؟
یک متخصص بیماریهای عفونی گفت: افرادی که به کرونا مبتلا شده اند باید حداقل شش هفته بعد از شروع علائم بیماری نسبت به تزریق دوز سوم واکسن کرونا اقدام کنند.

دکتر سیاوش وزیری در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه افراد مبتلا به کرونا باید تا مدتی از تزریق دوز سوم واکسن کرونا اجتناب کنند، گفت: این افراد باید حداقل شش هفته پس از شروع علائم بیماری برای تزریق دوز سوم واکسن اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: این فاصله زمانی برای دوزهای اول و دوم واکسن کرونا نیز صادق است و بیماران مبتلا به کرونا باید حداقل فاصله زمانی شش هفته ای را برای تزریق دوزهای واکسن کرونا رعایت کنند.

وزیری با بیان اینکه این بیماران پس از بهبودی و گذشت شش هفته، با تزریق واکسن سطح ایمنی بالایی پیدا خواهند کرد، گفت: ایمنی در این دسته از بیماران مضاعف است، چرا که هم ایمنی حاصل از ابتلا را کسب کرده و هم ایمنی حاصل از واکسن در بدن آنها ایجاد می شود.

این متخصص بیماری های عفونی در خصوص واکسیناسیون برای افراد مشکوک به کرونا و افرادی که با وجود تست منفی کرونا همچنان علائم این بیماری را دارند هم گفت: در صورتی که افراد مشکوک به کرونا بوده اما تست آنها منفی شده، توصیه می شود این افراد حداقل 10 روز تا دو هفته از تزریق واکسن اجتناب کنند.

وی افزود: در خصوص افرادی که نشانه های بالینی مشکوک به کرونا داشته اما تست نداده اند هم توصیه می شود حداقل دو هفته فاصله پس از بهبودی را برای تزریق واکسن رعایت کنند.
Share/Save/Bookmark