توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 70241
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۱
ورود ۲ موج ناپایدار به کرمانشاه/ کاهش ۷ درجه‌ای دما
رئیس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه از ورود دو موج ناپایدار به جو استان طی روزهای آینده خبر داد.
ورود ۲ موج ناپایدار به کرمانشاه/ کاهش ۷ درجه‌ای دما
سعید قاسمی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به ورود دو موج ناپایدار به جو استان طی روزهای آینده افزود: موج اول از روز چهارشنبه تا جمعه( ۲۴ تا ۲۶ آبان) جو استان را تحت تاثیر قرار داده و باعث وزش باد، بارندگی و رعد و برق در سطح استان خواهد شد.

وی ادامه داد: بر اساس آنچه که تا این لحظه بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد، بارش‌های حاصل از این موج چندان چشمگیر نبوده و پیک بارش‌ آن ۱۰ تا ۱۵ میلی‌متر است، مگر اینکه این موج ناپایدار تقویت شود.

وی پیک بارش‌های این موج را نیز مربوط به نواحی غربی و شمال غربی استان خصوصا منطقه اورامانات دانست.

رئیس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه از افت محسوس دما با ورود این موج ناپایدار به جو استان خصوصا از روز چهارشنبه(۲۴ آبان) خبر داد که برای نواحی مختلف استان بین چهار تا هفت درجه سانتی‌گراد خواهد بود و عنوان کرد: افت دما در روز چهارشنبه محسوس بوده و طی روزهای بعد دما کمی افزایش خواهد یافت.

قاسمی درباره موج دومی که جو استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد نیز عنوان کرد: این موج روز یکشنبه تا سه‌شنبه هفته آینده (۲۸ تا ۳۰ آبان) جو استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و به نظر می‌رسد از موج اول قوی‌تر باشد.

وی با بیان اینکه این موج بارشی عمدتا نواحی جنوبی کشور را تحت ثاثیر قرار خواهد داد، یادآورد شد: این احتمال وجود دارد که این موج بیشتر به سمت استان‌های جنوبی رفته و بارش کمتری برای کرمانشاه داشته باشد، از همین رو برای اعلام جزئیات دقیق آن باید نقشه‌های جدید در روزهای آینده بررسی شود.
Share/Save/Bookmark