توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 34458
سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۲
ازروی جهل، آیت الله جنتی را تخریب نکنید
امیرحسن سقا – خط نیوز: کاهش صدور روادید از سوی سفارت عربستان، اقدام کارشکنانه ای بود که این کشور، با اجرای آن، موجب برهم خوردن برنامه ریزی سازمان حج، در اعزام کاروان ها گردید و به دنبال آن نگرانی بسیاری از زوار به خصوص گروه های دانشجویی و دانش آموزی را به همراه داشت که ممکن است، اعزام آن ها کاملا منتفی شود.

اما در این میان، برخی افراد و رسانه‌ها، با نا آگاهی، انگشت اشاره را به سمت عمار انقلاب گرفته،و بیانات ایشان در خطبه نماز جمعه را عامل این تصمیم عربستان دانسته اند. اما ماجرا از این قرار است که دولت عربستان،مدت هاست به دنبال افزایش کارمندان سفارتخانه و کنسولگری خود در تهران و مشهد بوده که این تقاضای عربستان، از سوی مسئولین ایرانی، به علت برخی مسائل با موافقت رو به رو نشد.

افزایش کارمندان سفارتخانه ها و کنسولگری ها، نیاز به اخذ مجوز از سوی کشور میزبان دارد و از سوی دیگر، افزایش تعداد کارمندان برخی سفارتخانه ها، نظیر انگلیس، یادآور سبقه ی روشنی در این زمینه نیست. به همین دلیل دولت عربستان، کاهش صدور ویزا را در این ایام که موعد اعزام بسیاری از کاروان ها به سرزمین وحی است، تبدیل به اهرمی برای فشار به جمهوری اسلامی ایران کرده تا به بهانه کمبود نیرو در سفارتخانه، بتواند مجوز ورود دیپلمات های خود به ایران را از طرف ایرانی بگیرد.

همانطور که حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه در نشست خبری دوشنبه یازدهم اسفند ماه سال جاری، علت کاهش صدور روادید را، کمبود نیرو، در سفارتخانه و کنسولگری عربستان عنوان کرده است.

لذا این که عده ای، سخنان عمار انقلاب، آیت الله جنتی، در خطبه های نماز جمعه را عامل این قضیه میدانند، تصوری غلط و اشتباه است و ثمره هم افزایی نا آگاهی با غرض ورزی ..
Share/Save/Bookmark