توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 70322
دوشنبه ۶ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۲۶
میرسلیم: اصولگرایان باید ائتلاف کنند
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: امیدوارم اصولگرایان برای انتخابات پیش‌رو به وحدت و لیست واحد برسند.
میرسلیم: اصولگرایان باید ائتلاف کنند
به گزارش خط نيوز به نقل از مهر، سید مصطفی میرسلیم درباره راهکارهای افزایش مشارکت در انتخابات پیش رو، اظهار داشت: یکی از مؤلفه‌های مهم برای افزایش حضور مردم پای صندوق‌های رأی به این مسأله باز می‌گردد که مردم بدانند کار آنان مؤثر است و نتیجه انتخاب آنان حضور نمایندگانی در مجلس است که بتوانند به مسائل و مشکلات آنان رسیدگی و برای آن راه حل مناسب پیدا کنند.

وی بیان کرد: حضور افراد شایسته و شناخته شده در عرصه انتخابات بسیار اهمیت دارد و در افزایش میزان مشارکت مردم تأثیرگذار است و تأثیر به سزایی در افزایش انگیزه مردم برای حضور پای صندوق‌های رأی دارد. امیدواریم شورای نگهبان در زمینه احراز صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی موفقیت‌آمیز و به خوبی عمل کند.

البته شورای نگهبان در ادوار مختلف انتخابات و در بررسی صلاحیت‌ها به خوبی عمل کرده، اما الان شرایط به گونه‌ای شده که ممکن است به دلیل مسائل مختلف کشورمان از جمله تحریم‌ها، تا حدی دلسردی وجود داشته باشد و این موضوع باید مورد توجه باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: منظور بنده آن نیست که نمایندگان فعلی مجلس شورای اسلامی کار خود را به خوبی انجام ندادند، اما مردم بعضاً می‌گویند نمایندگان مجلس یازدهم چقدر در این چهار سال موفق بودند و حضور ما پای صندوق‌های رأی تا چه حد می‌تواند اثرگذار باشد که باید پاسخ مشخصی به این سوالات وجود داشته باشد.

اصولگرایان در تهران یک لیست واحد دهند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بنده شخصاً امیدوارم که اصولگرایان برای انتخابات پیش رو به وحدت و لیست واحد برسند، گفت: البته هنوز چهار ماه تا انتخابات باقی مانده و مذاکراتی بین گروه‌های مختلف سیاسی در حال انجام است و تاکنون نشست‌های خوبی انجام شده و ادامه دارد. امیدوارم اصولگرایان بر مبنای تحلیل شرایط بتوانند به فهرست واحدی برای انتخابات مجلس تهران برسند، از این لحاظ می‌گویم تهران که در سایر شهرستان‌ها انتخابات زیاد لیستی نیست، اما در تهران معمولاً لیستی است.

میرسلیم متذکر شد: متأسفانه قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و بخش برگزاری انتخابات تناسبی به تصویب نرسید و ناچاریم که باز هم به صورت فهرستی در کلان شهرهای مانند تهران عمل کنیم. بنده مخالف رأی لیستی هستم، چرا که این رویه باعث کاهش انگیزه مردم می‌شود.

وی درباره فعالیت‌های انتخاباتی حزب موتلفه اسلامی، تصریح کرد: ما از چند ماه پیش برنامه‌های مفصلی برای انتخابات داشته و سعی کردیم افرادی را که شرایط لازم را دارند، برای شرکت در انتخابات تعیین کنیم. همچنین با دیگر گروه‌های اصولگرایی هم جلسات و نشست‌هایی را برگزار کرده و در ادامه هم چنین نشست‌هایی خواهیم داشت و به دنبال آن هستیم با همه دوستانی که در طیف اصولگرا هستند، جلساتی را برای انتخابات پیش رو داشته باشیم.

حزب موتلفه با دیگر گروه‌های اصولگرایی ائتلاف می‌کند

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در پاسخی به سوالی مبنی بر اینکه آیا حزب موتلفه برای انتخابات مجلس دوازدهم لیست جداگانه می‌دهد یا آنکه با سایر گروه‌های اصولگرایی ائتلاف می‌کند، اظهار داشت: چرا که نه، اگر به تفاهم برسیم حتماً ائتلاف می‌کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در واکنش به سوال دیگری مبنی بر اینکه این تفاهم برای شما چه معنایی دارد و آیا حزب موتلفه باید از کرسی‌های مجلس تعداد مشخصی سهم داشته باشد تا با دیگر گروه‌های اصولگرایی ائتلاف کند یا خیر، گفت: بحث بر سر سهم‌خواهی نیست، بلکه باید به یکسری اصول توجه کنیم و نباید اصول را زیر پا بگذاریم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شایستگی و سوابق افرادی که قرار است به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی انتخاب شوند، برای ما اهمیت زیادی دارد و قدرت تصمیم‌گیری و شناخت قانونی از مسائل از جمله موضوعات مهمی است که داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی باید داشته باشند. نباید صرفاً بر اساس رفاقت یا هم‌گروهی برای انتخابات و لیست‌بندی‌ها تصمیم‌گیری کرد، بلکه شایستگی افراد اهمیت بیشتری دارد و باید مدنظر قرار گیرد.
Share/Save/Bookmark