توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 70260
شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۳
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه: به زودی شاهد تغییراتی در پرداختی‌های پرستاران خواهیم بود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: خوشبختانه اتفاقات خوبی در دولت سیزدهم در خصوص تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری افتاده به‌طوریکه به‌زودی و طی ماه‌های آینده شاهد تغییراتی در پرداختی‌های پرستاران خواهیم بود.
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه: به زودی شاهد تغییراتی در پرداختی‌های پرستاران خواهیم بود
به گزارش خط نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، قباد محمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه امروز در مراسم بزرگداشت روز پرستار، اظهار کرد: حوادث اخیر و جنایاتی که این روزها علیه مردم مظلوم غزه توسط رژیم غاصب صهیونیستی رخ می‌دهد و یک نسل‌کشی سازماندهی شده است را محکوم می‌کنیم.

وی ادامه داد: متأسفانه در این حملات و جنایات به پزشکان، پرستاران و بیمارستان‌ها هم رحم نمی‌کنند و حتی کودکان و نوزادان تازه متولد شده در بیمارستان‌ها نیز از این حملات ددمنشانه در امان نیستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطرنشان کرد: کادر بهداشت و درمان به طور قطع، حامی مردم مظلوم غزه هستند و ما هم آمادگی خود را برای کمک به مردم غزه در حیطه بهداشت و درمان اعلام می‌کنیم.

وی خطاب به پرستاران، اضافه کرد: حضرت زینب(س) بعد از حادثه عاشورا علاوه بر انجام رسالت مهم نگهداری و تبلیغ از نهضت حسینی، پرستاری از بازماندگان و مجروحان کربلا را نیز برعهده داشتند و در این راه همه سختی‌ها و ناملایمات را با تمام توان تحمل کردند و به همین علت حضرت زینب کبری(س) را نماد یک پرستار واقعی می‌دانند و به پاس قدردانی و ارج نهادن به مقام والای پرستاران و تجلیل از مقام شامخ و شخصیت والای حضرت زینب کبری(س)، روز ولادت ایشان را به نام روز پرستار نامگذاری کرده‌اند.

محمدی ادامه داد: پرستاران عزیز و سفیدپوشان آبرومند مایه افتخار ما هستند و در واقع این سفیدی رپوش، نشان دهنده روی سفید آن‌ها در دنیا و آخرت است.

وی خاطرنشان کرد: شغلی به شرافتمندی و بزرگی پرستاری وجود ندارد، پرستاری شغلی است که بسیاری از بزرگان ما به آن غبطه می‌خورند، از جمله این بزرگان مرحوم علامه طباطبایی است که با وجود جایگاهی که این عالم ربانی دارند حاضرند تمام عمر خود را با یک شب پرستاری از بیمار عوض کنند و گفته ایشان نشان دهنده جایگاهی است که شغل پرستاری و یک پرستار دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: ما در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مفتخریم که عمده کادر درمان ما، کادر پرستاران هستند، پرستاران عزیزی که شبانه‌روز در حال خدمت به بیماران هستند اما با این وجود از نظر مالی پرداخت‌های آن‌ها گاها با تأخیر صورت می‌گیرد و قدردان این عزیزان هستیم که همیشه با جان و دل در حال ارائه خدمت هستند.

محمدی در پایان، تصریح کرد: خوشبختانه اتفاقات خوبی در دولت سیزدهم در خصوص تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری افتاد که به نوعی ارج نهادن به خدمات پرستاران است و نشان دهنده توجه ویژه‌ای است که دولت به پرستاران دارد و با این اقدام که مراحل نهایی خود را می‌گذراند به زودی و در ماه‌های آینده شاهد تغییراتی در پرداختی‌های پرستاران عزیز خواهیم بود.
Share/Save/Bookmark