توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 66364
چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۰
دبیر خانه صنعت و معدن کرمانشاه:
نگران قطع برق و گاز زمستان هستیم
دبیر اجرایی خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه درباره قطع برق و گاز صنایع در فصل سرمای پیش رو ابراز نگرانی کرد.
نگران قطع برق و گاز زمستان هستیم
فرهاد مرزی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه صنایع تابستان امسال را به دلیل قطعی مکرر برق با مشکلات بسیاری پشت سر گذاشتند، اظهار کرد: کاهش تولید، افزایش هزینه‌های سربار و قیمت تمام شده، عدم امکان عمل به تعهدات و قراردادها و در نهایت رکود واحدهای تولیدی همگی از پیامدهای قطع برق در تابستان امسال بود.

وی ادامه داد: در فصل سرما نیز مانند سال‌های گذشته به احتمال زیاد با افزایش مصرف گاز و قطع گاز صنایع بزرگ مواجه خواهیم شد.

به گفته دبیر اجرایی خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه، قطع گاز صنایع بزرگ به شدت نیروگاه‌های برق را نیز تحت تأثیر قرار داده و موجب قطعی مجدد برق خواهد شد.

مرزی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر با قطع گاز، صنایع مجبورند سراغ سوخت فسیلی جایگزین بروند که برای تامین و نگهداری این سوخت نیز با مشکل مواجهند.

وی معتقد است، نگرانی‌هایی که درباره قاچاق سوخت وجود دارد بر روند تامین سوخت صنایع سایه انداخته و آنها را با محدودیت مواجه کرده است.

دبیر اجرایی خانه صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه از انعکاس این نگرانی صنایع به مسئولان و دستگاه‌های مربوطه خبر داد و تاکید کرد: انتظار داریم از هم اکنون تدابیری برای این موضوع اندیشیده شود.

مرزی اضافه کرد: به صنایع نیز توصیه کردیم به منظور تامین برق پایدار، نسبت به تهیه ژنراتور اقدام کنند.

وی از پیامدهای قطع برق و گاز صنایع هم یاد کرد و افزود: با این شرایط امکان عمل به تعهدات وجود ندارد و بازارهای صنایع از دست می رود.

دبیر اجرایی خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه همچنین گرانی محصولات به دلیل بالا رفتن هزینه تمام شده تولید را نیز از دیگر مشکلات برشمرد که دشواری آن بر عهده مصرف‌کنندگان هم هست.
Share/Save/Bookmark