توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 66319
سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۷
میقاتی: هرگز نمی‌گذارم لبنان سکویی علیه کشورهای عربی باشد/برنامه‌ای برای سفر به ریاض ندارم
میقاتی: هرگز نمی‌گذارم لبنان سکویی علیه کشورهای عربی باشد/برنامه‌ای برای سفر به ریاض ندارم
نخست وزیر لبنان اعلام کرد که به هیچ وجه اجازه نمی‌دهد لبنان به عنوان سکویی علیه کشورهای عربی باشد و بیروت باید روابط خوبی با جوامع عربی و بین المللی برقرار کند.

به گزارش ایسنا، نجیب میقاتی ، نخست وزیر لبنان در مصاحبه با کانال لبنانی LBCI گفت: "لبنان یک کشور مستقل و دارای حاکمیت و با هویت عربی است و من به هیچ وجه اجازه نمی‌دهم که سکویی علیه برادران عرب ما باشد."

وی افزود: "لبنان باید از درگیری‌ها فاصله بگیرد و روابط خوبی با جامعه بین المللی و کشورهای عربی ایجاد کند."

وی ادامه داد: "هرگز منافع لبنان را در معرض خطر قرار نخواهم داد و هیچ اقدامی نخواهم کرد که برای جامعه بین المللی قابل قبول نیست و فعلا هیچ برنامه‌ای برای سفر به عربستان ندارم."

وی در مورد دیدار اخیر خود با امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه نیز گفت: نکاتی وجود دارد که رئیس جمهور فرانسه به آنها متعهد شده است که مهمترین آنها حفظ امنیت و مذاکره با صندوق بین المللی پول است، زیرا نقدینگی لبنان به پایان رسیده و بانک‌ها با مشکلاتی مواجه شده‌اند.

وی اظهار داشت که علاوه بر پرونده‌های آموزشی و بهداشتی، با ماکرون در مورد موضوع مساله امنیت اجتماعی نیز صحبت کرده است.

نخست وزیر لبنان اخیرا در سفری به پاریس با رئیس جمهور فرانسه در کاخ الیزه در خصوص مهمترین چالش های لبنان گفتگو کرد.

میقاتی درباره انتخابات پارلمانی که قرار است مارس آینده برگزار شود، تصریح کرد: انتخابات پارلمانی در موعد مقرر برگزار می‌شود و به تعویق نمی‌افتد و ما یک نهاد مستقل برای نظارت بر انتخابات ایجاد می‌کنیم.

نخست وزیر لبنان با اشاره به پرونده برق نیز تأکید کرد: مناقصه نیروگاه‌های برق برگزار خواهد شد. در حال حاضر ما در تلاش هستیم تا نفت کوره را از طریق عراق و مصر تأمین کنیم و تعرفه برق را متناسب با طبقات اجتماعی در نظر بگیرد.

وی ادامه داد: دولت من از کسی محافظت نخواهد کرد و من با مشت آهنین ضربه می‌زنم، اما در مورد ریاض سلامه، رئیس بانک مرکزی لبنان تابع قانون پولی و مالی است.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark