توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 69406
چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۳۰
قالیباف:
تولیدکننده و مصرف‌کننده صنعت خودرو امروز ناراضی هستند/ صنعت خودرو چه پیچیدگی دارد که نمی توانیم در این صنعت موفق عمل کنیم؟
رئیس مجلس گفت: دست نیاز به سوی نخبگان دراز می‌کنیم تا به سمت ثبات اقتصادی پیش برویم و طی ۵ سال بتوانیم مشکلات و مسائل اقتصادی را حل کنیم.
تولیدکننده و مصرف‌کننده صنعت خودرو امروز ناراضی هستند/ صنعت خودرو چه پیچیدگی دارد که نمی توانیم در این صنعت موفق عمل کنیم؟
به گزارش خط نیوز به نقل از جهان نيوز، محمدباقر قالیباف در بیستمین یادواره ۱۷٠ شهید بخش رامند که عصر امروز در مسجد جامع شهر دانسفهان برگزار شد، اظهار کرد: قزوین استانی است که از جهت فرهنگ، تمدن و مشاهیر در عرصه های علم و دانش و هنر همیشه درخشیده و بسیار مهم است که در این مجالس از شهدا و فرهنگ جبهه و شهادت یاد کنیم، فرهنگی که پایه و اساس موفقیت‌های ما و موثر در تداوم و عمق بخشی به انقلاب است.

وی افزود: زمانی که ذکر و یاد شهدا اجرش به اندازه شهید است اثر عمیق فرهنگی برای ما به ویژه برای جوانان دارد و نقطه مقابل ذکر یاد شهدا، غفلت است که سبب سستی در کار و فراموش شدن جهت گیری ها و اهدافی که دنبال می کنیم، می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس شهدا برای ما بصیرت و انگیزه لازم به همراه دارد و برای رسیدن به اهداف مقدسی که با مبانی اسلام و با تکیه بر مکتب اهل بیت علیهم السلام در این مسیر حرکت می‌کند، الگوگیری و دستگیری می کند.

قالیباف شناخت فرهنگ جهاد و شهادت را موجب ساختن ایران قوی و آباد دانست و تصریح کرد: باید نسل به نسل این فرهنگ را منتقل کنیم چرا که پاسداشت فرهنگ دفاع مقدس تا همیشه تاریخ ماندگار خواهد بود. رزمندگان با استقامت، مقاومت، فداکاری و دلاوری در دوران دفاع مقدس خوش درخشیدند و در قله های بلند رشادت و شهادت ایستادند و ما نیز باید به گونه ای عمل کنیم که دشمن ناکام شود. از سویی موفقیت شهدای مدافع حرم در جبهه مقاومت تکرار تجربه دوران دفاع مقدس بود.

وی اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس عنصر معنویت و ایمان حقیقی را رزمندگان با همه وجودشان درک و باور کردند و مردم شهر و روستا داوطلبانه و سازماندهی شده بدون جایگاه و نظام اداری بسیار منسجم حضور داشتند. دشمنان و قدرت های مسلح آن روز گرچه انباشت تجربه داشتند اما در برابر ملتی بودند که با اتکا به سنت‌های الهی گام برداشته بودند و در برابر همه توان دشمنان موفق و پیروز شدند.

این مقام مسئول ادامه داد: مدیریت جهادی و عمل انقلابی از درس هایی بود که در دفاع مقدس آموختیم و مردم به ویژه جوانان با اخلاص، ایثار، محبت و گذشت، توسل و اعتماد به یکدیگر در همه سختی ها و فراز و نشیب ها در کنار هم زندگی و با دشمن مبارزه کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی عرصه نظامی را بسیار پیچیده تر از سایر عرصه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی دانست و با اشاره به فراگیری آموزش توسط مردم به نحو احسن و با سازماندهی حرکت کردن در دوران دفاع مقدس، توضیح داد: امروز منطق دکترین جامعه در حوزه امنیت کشور ثمره دوران دفاع مقدس است و اینکه در عرصه دفاعی نقش بازدارندگی دشمن را می بینیم و نمی تواند در این عرصه به انقلاب آسیب بزند، دستاورد دوران دفاع مقدس است. اینکه شهید سلیمانی با کمک مردم و جوانان توانست در جبهه مقاومت بایستد و به موفقیت دست یابد حاصل تجربه و تکرار فرهنگ دفاع مقدس بوده است.

قالیباف با طرح این سوال که چرا در عرصه های سخت دفاعی که به موفقیت های بزرگی دست پیدا کرده ایم اما امروز در عرصه اقتصادی، جنگ اقتصادی و رسانه ای و ترکیبی ضعف هایی داریم، اذعان کرد: دشمن دقیقا از این نقطه ضعف بر ملت و نظام و انقلاب فشار می آورد و می خواهد انتقام گذشته خود را بگیرد. برخی حرفشان این است که اساس مشکل ما این است که می خواهیم بر اساس مبانی مبتنی بر سنتهای الهی، استقامت، مقاومت، حرکت های مردمی، وعده های خداوند و پیروان مکتب اسلام است پیشروی کنیم.

وی افزود: برخی هم معتقدند اگر استقلال و عزت آسیب دید اشکال ندارد و اگر مانند گذشته دخالت خارجی، سستی، وادادگی و تسلیم در برابر نظام سلطه و ظلم و استکبار باشد اشکالی ندارد که باید گفت امروز فاصله گرفتن از سنت های الهی سبب ضعیف شدن ما شده و نباید از این سنت ها جدا شویم چرا که در دوران دفاع مقدس با معنویت، عقلانیت، منطق و عدالت و ایمان در برابر دشمنان تا بن دندان مسلح ایستادیم و امروز در برابر جنگ اقتصادی و رسانه ای هم باید با تجارب دفاع مقدس مبارزه و ایستادگی کنیم.

وی افزود: امروز صنعت خودرو از موضوعات روز است، صنعت خودرو چه پیچیدگی دارد که نمی توانیم در این صنعت موفق عمل کنیم، سازنده خودرو ناراحت، استفاده کنندگان خودرو ناراحت هستند و صنعت خودرو دچار مشکل شده و دولت هم دارد آسیب می بیند دلیلش این است که از فرهنگ شهدا فاصله گرفته ایم و مسیر و مبانی را به درستی طی نمی‌کنیم. یکی از موفقیت ها این است که در کنار سنت های الهی، مردم هم باشند که در فلسفه حکومت اسلامی موضوعیت دارند.

این مقام مسئول ادامه داد: دوران دفاع مقدس را مردم اداره می کردند که در حوزه اقتصادی هم باید مردم و جوانان پیشقراول باشند. امروز از نظر منابع انسانی و منابع مادی در بعد سرمایه و ثروت ظرفیت کشور به گونه‌ای است که با بهره گیری از تجربه و فرهنگ دفاع مقدس و با باورهایی که انقلاب کردیم می توانیم در قالب برنامه پنج ساله به ثبات اقتصادی برسیم که باید مردم با کارآفرینی، پای کار بیایند و امکانات و امتیازات را در اختیار آنها قرار دهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برنامه پنج ساله هفتم توسعه روزهای آینده به مجلس می‌رسد به گونه‌ای است که برنامه نویسی با ترجیح مسائل اقتصادی بوده و دست نیاز به سوی نخبگان دراز می‌کنیم تا به سمت ثبات اقتصادی پیش برویم و بتوانیم طی پنج سال، با ثبات اقتصادی مشکلات و مسائل اقتصادی را حل کرد.

قالیباف تصریح‌کرد: تا دو هفته آینده جلسه ویژه ای با حضور استاندار قزوین و نمایندگان مجلس تشکیل و مسائل زیرساختی صنعت و کشاورزی استان و بخشی از مسائل کلیدی و اساسی مانند آب مورد بررسی و پیگیری قرار می گیرد.
Share/Save/Bookmark