توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 34486
چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۵۷
امشب، واریز آخرین یارانه سال
با اعلام اخیر نوبخت، رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور مبنی بر آغاز حذف یارانه‌بگیران پردرآمد، به نظر می‌رسد در هر ماه تعدادی هرچند اندک از جمع یارانه‌بگیران حذف شوند.
آخرین یارانه امسال، ساعت ۲۴ امشب (۲۰ اسفند‌ماه) به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت می‌شود.

به گزارش خط نیوز ، یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی اسفند‌ماه یازدهمین مرحله از یارانه نقدی فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها به حدود ۷۶ میلیون متقاضی تعلق می‌گیرد. اما با اعلام اخیر نوبخت، رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور مبنی بر آغاز حذف یارانه‌بگیران پردرآمد، به نظر می‌رسد در هر ماه تعدادی هرچند اندک از جمع یارانه‌بگیران حذف شوند.

در عین حال با مصوبه اخیر مجلس برای کاهش ۳۰۰۰ میلیارد تومانی منابع توسعه یارانه نقدی در بودجه ۱۳۹۴، دولت باید به سمتی حرکت کند که بتواند با حذف حدود ۵.۵ میلیون نفر، منابع کم‌شده از ۴۲ هزار میلیارد تومان پیشنهادی را تامین کند تا با کسری مواجه نشود.

این در حالی است که با روندی که در حذف یارانه‌بگیران پردرآمد وجود دارد، بعید است که این تعداد در سال آینده غربالگری و حذف شوند.

پرداخت یارانه در هر ماه حدود ۳۵۰۰ میلیارد تومان برای دولت هزینه دارد و در سال به ۴۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان می‌رسد؛ رقمی که موجب شده برخلاف قانون، سهمی به تولید و سایر بخش‌ها تعلق نگیرد.
Share/Save/Bookmark