توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 71098
شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۲۸
میرعمادیان:
تصمیم فدراسیون کشتی و کادر فنی درباره حسن یزدانی عاقلانه بود
مربی سابق تیم ملی کشتی آزاد، با بیان اینکه تصمیم فدراسیون کشتی و کادر فنی تیم ملی برای اعزام حسن یزدانی به تورنمنت مجارستان عاقلانه بود، گفت: لازم است او پس از جراحی کتف و دوری چند ماهه از میادین، در میدانی محک بخورد که از سطح متوسطی برخوردار باشد.
تصمیم فدراسیون کشتی و کادر فنی درباره حسن یزدانی عاقلانه بود
مصطفی میرعمادیان ، درباره اعزام حسن یزدانی به تورنمنت رنکینگ مجارستان برای مشخص شدن وضعیت کتف او پس از انجام عمل جراحی و دوری چند ماهه از میادین کشتی پیش از المپیک پاریس، اظهار کرد: به اعتقاد من تصمیم فدراسیون کشتی و کادر فنی تیم ملی درباره حسن یزدانی عاقلانه و با تدبیر بود. آن‌ها بحث برگزاری انتخابی را کنار گذاشتند و اعلام کردند یزدانی به تورنمنت مجارستان برود، اگر کتف او در شرایط خوبی بود و به او اجازه رقابت با حریفان را داد به المپیک می‌رود، در غیر اینصورت با توجه به زمان کم تا المپیک، بحث انتخابی رو در رو به نظر من منتفی است و نفر بعدی مد نظر کادر فنی وارد می‌شود و تصمیم دیگری گرفته خواهد شد.

مربی سابق تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان ایران، افزود: سلامت حسن یزدانی برای جامعه کشتی در آستانه المپیک اهمیت زیادی دارد. او مدت ها به دور از میادین بوده و وضعیت جسمانی او در میدان مبارزه برای فدراسیون و کادر فنی و حتی خود او نامشخص است که با اعزام به تورنمنت رنکینگ مجارستان که سطحی در حد متوسط دارد، تا حد زیادی مشخص خواهد شد.

میرعمادیان، تصریح کرد: بهترین تصمیم این بود که او به تورنمنت متوسطی در حد مجارستان اعزام می‌شد تا با حریفانی 50 یا 60 درصد قدرتمند روبرو شود تا وضعیت کتف او در میدان مبارزه مشخص شود. اگر او به تورنمنت هایی مثل ایتالیا یا لهستان می‌رفت که سطح بسیار پایین‌تری داشتند و یزدانی با یک دست همه رقبا را شکست می‌داد، طبیعتا کمکی به او، کادر فنی و فدراسیون کشتی برای روشن شدن وضعیت کتفش پیش از المپیک نمی‌کرد.

مربی مازندرانی رده های مختلف تیم‌های ملی کشتی ایران همچنین گفت: المپیک رویداد بسیار مهم و سختی است که همه رقبا با بهترین شرایط به میدان می‌آیند و اگر کشتی‌گیری در شرایط مطلوب نباشد، قطعا کار بسیار سختی خواهد داشت، کما اینکه در دهه‌های پیش عبدالله موحد یا علیرضا دبیر با کتف مصدوم به نتیجه دلخواه نرسیدند. البته الان عمل پیشرفت زیادی کرده و خدا را شکر یزدانی از مرحله ریکاوری بعد از جراحی به طور کامل عبور کرده است اما باید در یک رویداد با سطح کیفی متوسط به میدان برود تا وضعیت او در زیر فشار مبارزه مشخص شود.

وی خاطرنشان کرد: خدا را شکر با توجه به اخبار منتشر شده، یزدانی روند بسیار خوبی را طی کرده و با همه وجود امیدواریم او با قدرت به میادین بازگردد و در تورنمنت مجارستان بهترین عملکرد را داشته باشد تا با قدرت راهی المپیک شود و به خوشرنگ‌ترین مدال برسد. قطعا هدف فدراسیون کشتی و کادر فنی تیم ملی این است که یزدانی یا سایر کشتی‌گیران در بهترین شرایط عازم المپیک شوند و به بهترین مدال‌ها برسند.

Share/Save/Bookmark