توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 67741
چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۳
مرعشی، دبیرکل کارگزاران:
روحانی کار خارجی را بلد بود و برای ایران کار مهمی کرد/ غدبازی‌های روحانی مثل مصدق کار دست کشور داد/
دیدار خاتمی، سیدحسن و روحانی گعده آخوندی است
در یکی از جلساتی که با آقای روحانی داشتیم به او گفتم شما دو خصوصیت مشابه مصدق دارید. مصدق نفت را ملی کرد و شما برجام را، که این مسئله به اندازه ملی کردن صنعت نفت برای ایران ارزش داشت
روحانی کار خارجی را بلد بود و برای ایران کار مهمی کرد/ غدبازی‌های روحانی مثل مصدق کار دست کشور داد/
گروه سیاسی جهان نيوز: حسین مرعشی، دبیرکل حزب کارگزاران در گفتگوی تفصیلی با فارس مدعی شده است که روحانی مثل مصدق کار بزرگی انجام داد. البته که در همین جا باید ذکر کرد که ملی شدن صنعت نفت هرچند به نام مصدق ثبت شد اما همواره از بیان نقش مهم آیت الله کاشانی و به ویژه شهید نواب صفوی امتناع می شود. نکته جالب آنجاست که اصلاح طلبان هنوز برجام «خسارت محض» و «تقریبا هیچ» را هنوز ارزشمند می دانند!

برجسته ترین شباهت روحانی با مصدق اعتماد به آمریکایی ها و دریافت ضربه از همان سمت است. با این تفاوت که روحانی این اعتماد را حدود شصت سال بعد از مصدق و با اطلاع از حجم انبوه خباثت و جنایت امریکایی ها انجام داد.

به گزارش جهان نيوز، گزیده اظهارات مرعشی را در ادامه خواهید خواند:

*دولت آقای هاشمی، دولت جامعی بود. سیدمحمد خاتمی وزیر ارشاد، یحیی آل‌اسحاق وزیر بازرگانی، آقای دکتر مصطفی معین وزیر علوم، دکتر علی اکبر ولایتی وزیر امور خارجه،‌ عبدالله نوری وزیر کشور و محمد غرضی وزیر مخابرات بودند. یک دولت کاملاً تکنوکرات و جامع که بهترین‌های ظرفیت های جمهوری اسلامی در دولت بودند.

*آقای روحانی کار خارجی را بلد بود، همت کرد و زمان گذاشت و برای ایران کار مهمی صورت داد. اینها مسائلی است که در دعواهای سیاسی و جناحی و هو کردن‌ها دیده نمی‌شود. نفس اینکه 6 قطعنامه ذیل فصل هفتم را با یک قطعنامه جدید لغو کردید، کار کوچکی برای ایران نبوده است.

*در یکی از جلساتی که با آقای روحانی داشتیم به او گفتم شما دو خصوصیت مشابه مصدق دارید. مصدق نفت را ملی کرد و شما برجام را، که این مسئله به اندازه ملی کردن صنعت نفت برای ایران ارزش داشت؛ در ادامه گفتم، دوم اینکه همانطور که مصدق نمی‌توانست با جبهه متحد خود هماهنگ و همراه باشد شما هم نمی‌توانید. غدگری‌های شما و مصدق کار دست کشور داده و می‌دهد.

درباره «حسین مرعشی» بیشتر بخوانید:
صفدر حسینی سرمایه‌ نظام است/ باید به داد جمهوری اسلامی برسیم!
دولت رئیسی در سالگرد پیروزی چیزی برای افتخار ندارد
بین قالیباف و رئیسی شکاف زیادی وجود دارد!
باید مجسمه نعمت زاده را از طلا بسازیم و در میادین نصب کنیم
احمدی نژاد برای نظام زحمت درست کرد
مردم ولی نعمت هستند اما به آنها انتقاد هم وارد است
هدف ما از انتخاب روحانی ترمیم رابطه با رهبری بود!
نظر موافق رهبری باعث تصویب برجام شد!
زندگی شخصی کوچکی دارم؛ ۱۴ هکتار باغ پسته در رفسنجان
با سانسور می‌خواهند جلوی گسترش اندیشه هاشمی را بگیرند
جمهوری اسلامی سقوط کردنی نیست

*همیشه زنگنه می گفت فکر می کنی ظریف چیزی را امضاء می کند گفتم اگر آقا تأیید کنند بله اما اگر تأیید نکنند، خیر.
گفتم آقای روحانی مدل قشنگی است. در سیاست داخلی و اقتصاد و نفت هم همین کار را انجام بدهید. کارشناسی خوب کنید، اراده کنید و رهبری را هم در جریان بگذارید و قدرت رهبری را پشت دولت بیاورید. بعد یکی یکی درست کنید. آقای روحانی یک کار کرد و روی همان کار ایستاد و کارهای بعدی را با این دقت جلو نبرد.

*در دولت آقای روحانی برجام اتفاق افتاد اما در دولت دوم آقای روحانی حضور ترامپ به ایران لطمه زد. ما می توانستیم کنترل کنیم؟ من کارشناس نیستم. یعنی اگر خود من می خواستم دولت را اداره کنم، وقتی می دیدم ترامپ در برنامه های تبلیغاتی اش گفته از برجام خارج می شود، تلاش می کردم راهی برای گفتگو با ترامپ پیدا کنم.

*«از دیدار آقایان خاتمی، سیدحسن خمینی و روحانی چه خبر؟» این بزرگان هر دو الی سه ماه یکبار همدیگر را می بینند. بیشتر جنبه گعده آخوندی دارد تا اینکه حرف سیاسی در آن مطرح شود. در مورد آب و هوا، قند خون و اینها صحبت می‌کنن.

*اقدامات آقای روحانی و اقدامات دوستان در نهادهای حاکمیتی همه دست به دست هم داد تا امروز مردم نسبت به نتیجه انتخابات دچار تردید کنند. اکثر مردم می گویند که چه برویم و چه نرویم فرقی نمی کند.
Share/Save/Bookmark