توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 71331
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۵۱
پرویزخان مبدأ بیشترین ترانزیت خارجی از مسیر ایران
ناظر گمرکات استان کرمانشاه، گفت: بیشترین میزان ترانزیت خارجی از مسیر ایران در دو ماهه نخست امسال از مبدا گمرک پرویزخان انجام شده است.
پرویزخان مبدأ بیشترین ترانزیت خارجی از مسیر ایران
علی اصغر عباس‌زاده ، اظهار داشت: در دو ماهه نخست امسال یک میلیون و 71 هزار تن کالا از مبدا گمرک پرویزخان ترانزیت شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشدی 196 درصدی داشته است.

وی با اشاره به اینکه ترانزیت خارجی از مسیر ایران در دو ماهه امسال با 56.5 درصد افزایش به 3 میلیون و 641 هزار تن رسیده است افزود: گمرک پرویزخان در این مدت سهمی معادل 29.5 درصد را در بین گمرکات کشور به خود اختصاص داده است.

ناظر گمرکات استان کرمانشاه گفت: در دو ماهه امسال 893 هزار تن کالا از مبدا گمرک شهید رجایی و 474 هزار تن از مبدا گمرک باشماق ترانزیت خارجی شده است که این گمرکات با این میزان ترانزیت، در رتبه دوم و سوم قرار گرفتند.

عباس‌زاده افزود: همچنین در دو ماهه نخست امسال 126 میلیون و 689 هزار دلار کالای صادراتی به وزن 161 هزار تن در گمرک خسروی اظهار و تشریفات گمرکی آن توسط کارکنان این گمرک در کوتاه ترین زمان به انجام رسیده است.

وی عنوان کرد: این میزان کالای صادراتی اظهاری در گمرک خسروی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزش رشد 33 درصدی داشته است.

ناظر گمرکات استان کرمانشاه عمده کالاهای صادراتی اظهاری در گمرک خسروی را کلینکر سیمان، سنگ آهن، میوه و تره بار، کولر آبی، میلگرد آجدار، شمش و ورق فولادی، انواع کاشی و غیره عنوان کرد و گفت: میزان صادرات کالاهای دیگر گمرکات کشور که از طریق گمرک خسروی به کشور عراق ارسال شده 38 میلیون و 717 هزار دلار کالا به وزن 83 هزار تن بوده است.

عباس‌زاده عنوان کرد کرد: میزان کالای صادراتی دیگر گمرکات کشور در دو ماهه نخست از سال جاری از طریق گمرک خسروی به مقصد کشور عراق در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزش هفت درصد و از حیث وزن 21 درصد کاهش داشته است.

وی در مجموع حجم کالاهای صادراتی اظهاری و عبوری از طریق گمرک خسروی در دو ماهه نخست امسال را 165 میلیون و 407 هزار دلار به وزن 244 هزار تن عنوان کرد و افزود: این میزان کالای صادر شده به عراق در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش رشد 21 درصدی و از لحاظ وزن کاهش 23 درصدی داشته است.
Share/Save/Bookmark