توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 70252
شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۳
معاون دادگستری استان:
جرایم انتخابات مجلس در کرمانشاه به صورت ویژه رسیدگی می‌شود
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمانشاه با بیان اینکه صیانت از آرای مردم تکلیف همه مجریان انتخابات است، گفت: در راستای حفاظت از رای مردم، جرایم انتخاباتی در سطح استان به صورت ویژه رسیدگی می شود.
جرایم انتخابات مجلس در کرمانشاه به صورت ویژه رسیدگی می‌شود
نیکزاد عباسی با بیان اینکه مطابق قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی بخشی تحت عنوان پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی پیش بینی شده، اظهار کرد: در استان کرمانشاه نیز ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی به ریاست رییس دادگستری و دبیری معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری تشکیل شده است.

وی افزود: دستگاه های امنیتی و نظارتی وظیفه دارند مسائل انتخاباتی، اخبار و اطلاعات انتخابات را رصد و پایش کنند و با پیش بینی و پیشگیری از آسیب های این حوزه بستری امن را برای صیانت از رای مردم و برگزاری انتخابات سالم فراهم کنند.

معاون دادگستری کل استان کرمانشاه گفت: در دادسراها، دادگاه و محاکم تجدید نظر استان شعبه ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی مشخص شده تا اگر در جایی جرمی اتفاق بیفتد، طبق قانون رسیدگی شود.

وی گفت: جلسات ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی تا پایان دی ماه به صورت ماهیانه و بعد از آن به صورت هفتگی و در مواردی به صورت فوق العاده تشکیل می شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دادگستری، عباسی ادامه داد: انتخابات موجب تحکیم و تقویت نظام و از جلوه های توسعه مشارکت های مردمی و تصمیم گیری مردم در عرصه های، سیاسی اجتماعی، فرهنگی و قانونگذاری است.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری یازدهم اسفند ماه برگزار می شود.
Share/Save/Bookmark