توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 69902
شنبه ۴ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۶
امام جمعه کرمانشاه:
مسئولین باید در خدمت به مردم جهادی عمل کنند
امام جمعه کرمانشاه از همه مسئولین خواست تا به مانند شهیدان رجایی و باهنر در خدمت به مردم جهادی عمل کنند.
مسئولین باید در خدمت به مردم جهادی عمل کنند
آیت الله مصطفی علما، روز(سوم شهریور) در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته کرمانشاه، بااشاره با آغاز هفته دولت و سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر توسط منافقین کوردل گفت: این دو شهید بزرگوار در پی خدمت صادقانه به مردم بودند و امروز هم مسئولین ما باید کار بیشتری انجام دهند، جهادی عمل و حرکت کنند و به طبقه ضعیف جامعه خدمت داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: یکی دیگر از وظایف مسئولین بیان دستاوردها و قدرت انقلاب اسلامی برای مردم است.

وی یادآور شد: هرچند که قبول داریم مشکلاتی همچون گرانی و تورم را در کشور داریم، اما امروزه از قدرت‌های بزرگ دنیا محسوب می شویم و همین مسئله باعث شده تا دشمنان با توطئه‌هایی تلاش کنند تا مردم را از این انقلاب و نظام دلسرد کنند.

آیت‌الله علما در بخش دیگری از سخنانش بااشاره به آغاز پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: مرز خسروی به‌عنوان تنها مرز تردد زوار در گذشته، امروز نیز در ایام اربعین میزبان زوار مختلفی از سراسر کشور است.

امام جمعه کرمانشاه خواهان معرفی بیشتر این مرز به هموطنان برای تردد بیشتر زوار اربعین حسینی از آن شد.

وی در ادامه با اشاره به اشغال ایران توسط متفقین و فرار رضاخان از کشور در چنین روزی (سوم شهریور سال ۱۳۲۰)، افزود: زمانی که متفقین وارد ایران شدند، با وجود اینکه کشور را اشغال کرده بودند، اما به واسطه ظلم های بسیاری که رضاخان کرده بود، مردم سجده شکر بجا آوردند.

آیت‌الله علما با بیان اینکه رضاخان را انگلیسی‌ها آورده بودند و خود همان‌ها هم او را بردند، اضافه کرد: مردم حاضر بودند متفقین اشغالگر را تحمل کنند، اما رضاخان را به خاطر ظلم‌هایش تحمل نمی‌کردند.

در حاشیه مراسم نماز جمعه این هفته(سوم شهریور) کرمانشاه به مناسبت آغاز هفته دولت، دستگاه‌های اجرایی مختلف میز خدمت برپا کردند.

Share/Save/Bookmark