توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 67382
دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۲
چرا نباید جلوی عطسه را گرفت؟
پاره شدن پرده گوش می تواند به خاطر نگه داشتن عطسه اتفاق بیفتد. بینی و گوش از طریق یک لوله به یکدیگر وصل شده اند.
چرا نباید جلوی عطسه را گرفت؟
به گزارش خط نيوز به نقل از ایسکا نیوز، دلایلی که نشان می‌ دهد نگه داشتن عطسه خطرناک است و باعث آسیب به قفسه سینه می شود بسیار مهم هستند. نگه داشتن عطسه احساس ناراحتی را به وجود می آورد. در واقع به قسمت دیافراگم فشار وارد می‌ کند. ماهیچه ای در قفسه سینه وجود دارد که به ما اجازه تنفس می دهد اما اگر عطسه را نگه دارید؛ این فشار در قفسه سینه و دنده ها احساس می شود که خطرناک نیست اما احساس خوبی به بدن نخواهد داد.

احتمال پارگی پرده گوش
پاره شدن پرده گوش می تواند به خاطر نگه داشتن عطسه اتفاق بیفتد. بینی و گوش از طریق یک لوله به یکدیگر وصل شده اند. اگر عطسه خود را نگهدارید، فشار زیادی به گوش وارد می‌ شود و ممکن است که آسیب شدید و غیرقابل جبرانی را وارد کند.‌

عفونت گوش
گاهی اوقات عطسه به خاطر سرماخوردگی اتفاق افتاده است‌؛ زیرا ویروس و باکتری داخل مخاط وارد عطسه می شوند که از طریق گوش هم به بینی راه پیدا کرده اند. هرچقدر بیشتر عطسه را نگهداریم، این عفونت بیشتر داخل گوش می ماند.

پارگی رگ های خونی
عطسه فشار زیادی به بینی وارد می کند و نگه داشتن آن باعث فشار و ضربه به چشم، بینی و پرده گوش می شود و احتمال پارگی رگ های خونی در این ناحیه وجود دارد و گاهی اوقات خونریزی بینی هم اتفاق می ‌افتد.

باعث مشکلات جدی تر می شود
نگه داشتن عطسه باعث می شود که شما احساس راحتی نداشته باشید. گاهی اوقات عامل بیماری و آسیب دیدگی است و زندگی را هم تهدید می‌ کند؛ بنابراین هرگز نباید عطسه را نگه دارید.
Share/Save/Bookmark