توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 66969
چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۸
ماجرای آتش‌سوزی مدرسه "کرم بست" کرمانشاه/ خبرسازی رسانه‌های معاند "دروغ" بود
پرداخت رسانه‌های بیگانه به وقوع حادثه‌ای در مدرسه روستای کرم بست در استان کرمانشاه واقعیت را مخدوش کرده است.
ماجرای آتش‌سوزی مدرسه "کرم بست" کرمانشاه/ خبرسازی رسانه‌های معاند "دروغ" بود
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، وقوع یک حادثه در مدرسه موسی بن جعفر(ع) روستای کرم بست از توابع استان کرمانشاه دستاویزی شد تا بی بی سی با یادآوری حوادث گذشته سیاست‌های استکباری خود را پیاده کند. این رسانه در خبری اشتباه نوشت: «رسانه‌های محلی در کرمانشاه خبر داده‌اند که دیروز 19 دی‍ماه یک مدرسه ابتدایی در روستای کرم بست آتش گرفته است».

به گزارش تسنیم، پیگیری خبرنگار ما و گفته‌های دانش‌آموزان واقعیت ماجرا را مشخص کرد تا معلوم شود بخاری یکی از کلاسهای این مدرسه دچار حادثه شده و در این حادثه نه تنها به کسی آسیب نرسیده است بلکه دانش‌آموزان امروز هم سر کلاس حاضر شده‌اند و از سوی دیگر مدرسه به سیستم گرمایش شوفاژ نیز مجهز بوده که در انتظار تکمیل عملیات گازرسانی در منطقه است.

مدیرکل آموزش وپرورش استان کرمانشاه با بیان اینکه دو روز پیش بخاری یکی از کلاسهای دبستان موسی‌ بن جعفر(ع) روستای کرم بست بخش بیلوار دیروز دچار حریق شد گفت: خوشبختانه هیچ آسیبی به دانش‌آموزان و معلمان این مدرسه نرسیده است و تا تکمیل عملیات گازرسانی و روشن شدن شوفاژ، در این مدرسه از بخاری برقی استفاده خواهد شد.

مجید یزدان‌پناه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه در مورد دلیل وقوع حادثه گفت: یکی از دانش‌آموزان در زنگ تفریح نفت بخاری کلاس را زیاد می‌کند و با توجه به ازدیاد نفت ریخته شده در مخزن، بخاری شعله‌ور می شود و دود کلاس را می‌پوشاند که با اقدام یکی از معلمان و بستن شیر بخاری از سرایت آتش به نقاط دیگر جلوگیری می‌شود.

یزدان‌پناه با بیان اینکه قسمت‌های دود گرفته کلاس درس رنگ آمیزی شده است گفت: این مدرسه پنج کلاس دارد و 25 دانش‌آموز این مدرسه در دو کلاس فعال هستند و دانش‌آموزان بدون هیچ مشکلی در کلاس‌های درس مشغول هستند و اکنون پیمانکار شرکت گاز به ما اعلام کرده که تا یک هفته دیگر عملیات گازرسانی را به این حوزه انجام خواهد داد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اشاره به اینکه اداره نوسازی مدارس استان وظیفه خود را مبنی بر نصب سیستم گرمایش مرکزی شوفاژ انجام داده است گفت: تنها منتظر گازرسانی به این مدرسه هستیم و باید پیمانکار شرکت گاز ، هرچه سریعتر برای گازرسانی به این مدرسه اقدام کند و اکنون یک بخاری برقی بر روی دیوار کلاس‌ها نصب کردیم.

وی افزود: مدیران اداره کل آموزش و پرورش و مدیر ناحیه 3 آموزش و پرورش شهرستان کرمانشاه و اکیپ بازرسی اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان پس از اطلاع از وقوع حادثه از مدرسه بازدید کردند.

بیشتر بخوانید
استشمام بوی ماه مهر از اواسط آبان ماه / 70 هزار دانش‌آموز متوسط دوم در مدارس کرمانشاه حاضر شدند

طرح "آجر به آجر" برای نوسازی و رفع محرومیت مدارس کرمانشاه اجرا می‌شود

کتابخانه ملی 16 هزار منبع کتابی و غیر کتابی به مدارس سراسر کشور اهدا کرد

مرزبان نظری، مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمانشاه نیز با اشاره به اینکه بعد از این حادثه کارشناسان‌ اداره نوسازی به منظور برآورد خسارات و علت حادثه به این روستا اعزام شدند گفت: 95 درصد مدارس استان مجهز به سیستم گرمایشی استاندارد هستند و مابقی مدارس هم به علت عدم گازرسانی به روستاها دارای بخاری نفتی هستند اما باید توجه داشت که این بخاری‌ها ایمن هستند و در حادثه این مدرسه بی‌احتیاطی یکی از دانش‌آموزان سبب به وجود آمدن این حادثه شده است.

محمد فهیمی، پیمانکار اجرای علمک گاز در روستای کرم‌بست با اشاره به اینکه اکیپ حفاری و نصب علمک روستا مشغول کار است و تاکنون به خاطر شرایط نامساعد جوی و به خاطر لوله‌های گازی که بیرون داشتیم یک مقدار روند عملیات کند بوده است گفت: اکنون مشغول انجام پروژه هستیم و علمک گاز مدرسه مانند سایر بخش‌های روستا هنوز نصب نشده است و تا یک هفته تا 10 روز آینده این عملیات تکمیل خواهد شد.
Share/Save/Bookmark