توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 68039
يکشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۶
رکورد عجیب برتری باروز مقابل کشتی‌گیران ایرانی
جردن باروز تاکنون در هر رویدادی مقابل کشتی‌گیران ایرانی قرار گرفته برنده بوده و آخرین بار نیز در مسابقات جهانی صربستان محمد نخودی را شکست داد.
رکورد عجیب برتری باروز مقابل کشتی‌گیران ایرانی
به گزارش خط نيوز به نقل از فارس، جردن باروز در مسابقات جهانی کشتی آزاد با برتری مقابل محمد نخودی موفق شد طلای دیگری کسب کند تا به رکورد ۷ مدال طلای جهان و المپیک دست یابد. رکوردی که برای این کشتی‌گیر ثبت شده او را به یک اسطوره در کشتی آمریکا تبدیل کرده است. جردن باروز ۳۴ ساله که ۴ فرزند دارد با این قهرمانی در آخرین مصاحبه خود اعلام کرد فعلا در اوج است و قصد بازنشستگی ندارد.

این کشتی‌گیر تاکنون مصاف زیادی با نمایندگان کشورمان داشته و در همه مبارزات خود پیروز میدان بوده است. با وجود اینکه شاید خیلی‌ها فکر می‌کردند نیروی جوانی محمد نخودی به برتری او مقابل جردن باروز کمک کند اما این کشتی‌گیر آمریکایی نشان داد همچنان قدرت برای کسب مدال طلای جهان را دارد.

وی که پیش از این در وزن ۷۴ کیلو رقابت می‌کرد بعد از عدم موفقیت در مسابقات انتخابی آمریکا به وزنی بالاتر و غیرالمپیکی آمد اما در این وزن هم نشان داد حرف‌هایی برای گفتن دارد. وی اولین مدال طلای جهانی خود را در وزن ۷۹ کیلوگرم سال گذشته در نروژ کسب کرد و امسال نیز موفق به تکرار این مدال طلا شد.جردن باروز در سال ۲۰۱۱ برای نخستین بار در مسابقات جهانی شرکت کرد. این مسابقات به میزبانی ترکیه برگزار شد که کشتی‌گیر تیم ملی آمریکا در فینال مقابل صادق گودرزی قرار گرفت و با برتری مقابل او مدال طلا را کسب کرد. باروز برای دومین بار مقابل صادق گودرزی در المپیک ۲۰۱۲ لندن قرار گرفت و باز هم موفق شد با شکست کشتی‌گیر کشورمان طلایی دیگر را به ارمغان بیاورد اما این اولین و آخرین طلای باروز در المپیک بود.

موفقیت‌های ستاره کشتی آزاد جهان ادامه یافت به طوری که او در مسابقات جهانی سال ۲۰۱۳ با برتری مقابل عزت‌الله اکبری طلای دیگری را کسب کرد. باروز در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۵ در مرحله یک چهارم نهایی علیرضا قاسمی را شکست داد. وی در همین سال هم عنوان قهرمانی را کسب کرد.

کشتی‌گیر آمریکا در سال ۲۰۱۸ باز هم مقابل یک ایرانی قرار گرفت؛ این بار مصطفی حسین‌خانی بود که در سرشاخ با باروز روی تشک رفت اما او هم با نتیجه ۴ بر ۳ شکست خورد. وی سال گذشته در رقابت‌های جهانی اسلو با برتری مقابل محمد نخودی در فینال طلا گرفت، رقابتی که امسال هم تکرار شد تا این اسطوره کشتی به ۷ مدال طلای جهان و المپیک دست یابد.

باروز در جام جهانی سابقه پیروزی مقابل پیمان یاراحمدی را هم دارد. در جام یاشاردوغو هم وی مقابل علی سوادکوهی پیروز شد. دارنده ۷ مدال طلای جهان و المپیک ۳ بار برابر صادق گودرزی، ۳ بار برابر عزت الله اکبری، ۲ بار برابر پیمان یاراحمدی پیروز شده و کشتی‌گیران بزرگی مانند مرتضی رضایی قلعه، علیرضا قاسمی، سیدعلی موسوی و مصطفی حسین‌خانی را هم هر کدام یک بار یک بار برده است.
Share/Save/Bookmark