توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 68967
سه شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۲
فرودگاه کرمانشاه ایستگاه پروازی حج ۱۴۰۲ می‌شود؟
مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه از رایزنی با مسئولین سازمان حج و زیارت کشور برای تبدیل شدن فرودگاه کرمانشاه به ایستگاه پروازی حج ۱۴۰۲ خبر داد.
فرودگاه کرمانشاه ایستگاه پروازی حج ۱۴۰۲ می‌شود؟
سعید کریمی خو در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه بزودی ثبت نام از متقاضیان حج تمتع ۱۴۰۲ آغاز می شود، اظهار کرد: قرار بود ثبت‌نام‌ها از ۳۰ دی آغاز شود که به دلیل همزمانی با کنکور و قطع اینترنت به زمان دیگری موکول شد.

وی به اعلام سهمیه ایران برای حج تمتع ۱۴۰۲ از سوی عربستان هم اشاره کرد و گفت: امسال سهمیه کشورمان حدود ۸۷ هزار نفر است، اما سهم استانها هنوز مشخص نشده است. با این حال احتمال خواهیم داد که هفت کاروان از استان اعزام داشته باشیم.

مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه در ادامه در خصوص اولویت‌های اعزام حج تمتع سال آینده هم اظهار کرد: اولویت حج امسال با کسانی است که سال ۱۳۹۹ هزینه‌های حج را پرداخت کرده‌اند، اما به دلیل محدودیت های کرونایی اعزام نشدند. پس از آن افرادی که فیش های ودیعه آنها تا پایان سال ۱۳۸۵ است و در مرحله بعد افرادی که فیش‌های ودیعه فروردین سال ۱۳۸۶ را در اختیار دارند، در اولویت سوم هستند.

وی تصریح کرد: انتخاب و مصاحبه مدیران کاروان از سوی مجموعه حج و زیارت انجام شده و هماهنگی های لازم هم صورت گرفته است.

کریمی خو در ادامه در خصوص نحوه اعزام زائرین کرمانشاهی به حج تمتع ۱۴۰۲ هم گفت: متاسفانه طی سالجاری به دلیل مشکلاتی که برای نشست و برخاست هواپیماهای پهن پیکر در فرودگاه کرمانشاه وجود داشت، مجبور شدیم کاروان‌ها را از طریق فرودگاه امام خمینی(ره) تهران به سرزمین وحی اعزام کنیم که این مسئله مشکلاتی را برای حجاج به همراه داشت.

وی گفت: در حال پیگیری و رازیزنی با سازمان حج و زیارت کشور و فرودگاه کرمانشاه هستیم تا برای حج سال آینده بتوانیم زائرین را از طریق فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی اعزام کنیم.

مدیر حج و زیارت کرمانشاه اضافه کرد: طبق پیگیری های انجام شده، در فرودگاه کرمانشاه امکان نشست و برخاست تنها دو نوع هواپیما یعنی ATR و فوکر ۱۰۰ وجود دارد که ما نیز این مسئله را به سازمان حج و زیارت کشور منتقل کرده و درخواست کردیم که این فرودگاه ایستگاه پروازی حج تمتع ۱۴۰۲ باشد که منتظر جواب مسئولین سازمان هستیم.

وی در بخش دیگری از این گفت و گو با تاکید براینکه زائرین بهتر است اطلاعات خود را در سامانه رزرو حج بروزرسانی کنند، گفت: خوشبختانه با اطلاع رسانی صورت گرفته، تعداد قابل توجهی از ودیعه گذاران حج تمتع در کرمانشاه نسبت به بروز رسانی اطلاعات خود اقدام کرده اند و از این نظر جزو استانهای اول کشور هستیم.

وی با بیان اینکه حدود هشت هزار نفر در کرمانشاه فیش ودیعه حج تمتع دارند، یادآور شد: با این وجود هنوز برخی از ودیعه گذاران هستند نسبت به بروز رسانی اطلاعات خود اقدام نکرده‌اند که این مسئله باعث خواهد شد آنها از اطلاعیه‌های سازمان حج و زیارت آگاه نشوند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark