توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 68084
سه شنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۳
استاندار کرمانشاه:
وام اشتغال و سرمایه‌گذاری باید در اختیار افراد کاربلد و توانمند قرار گیرد
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه در گذشته به برخی از افراد به نام ایجاد اشتغال و سرمایه‌گذاری تسهیلاتی تخصیص یافته که هیچ‌گونه سرمایه‌گذاری و اشتغالی ایجاد نکردند؛ از مدیران استان خواست وام‌های اشتغالزایی را به افراد توانمند و کار بلد برای سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال واقعی اختصاص دهند.
وام اشتغال و سرمایه‌گذاری باید در اختیار افراد کاربلد و توانمند قرار گیرد
به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا و به نقل از روابط عمومی استانداری کرمانشاه، « بهمن امیری مقدم» در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان در سرسرای شهید سلیمانی استانداری، افزود: مخالف سرمایه گذاری های غیر واقعی که جفا در حق مردم است، هستیم و از آن حمایت نخواهیم کرد اما از سرمایه گذاری های واقعی با حضور افراد توانمند برای ایجاد اشتغال جوانان به شدت حمایت خواهیم کرد.

وی همچنین از مدیران بانک های استان خواست که با تلاش بیشتر و پرداخت به موقع تسهیلات اشتغالزایی به روند ایجاد اشتغال در استان کمک کنند و روند پرداخت تسهیلات تسریع ببخشند.

باید قدر خدمتگزاری به مردم را بدانیم

استاندار کرمانشاه با اشاره به جابجایی و تغییر برخی از مدیران اجرایی و مسئولان بانک ها طی چند ماه گذشته گفت: بر عهدی که با مردم برای بکارگیری مدیران توانمند و شایسته بسته ام، پایبندم و از مدیر و مسئول منفعل و ناتوانی که در اجرای برنامه های اشتغالزایی و جذب سرمایه گذاری کوتاهی کند به هیچ عنوان گذشت نخواهم کرد و عذر چنین مدیری را خواهم خواست زیرا باید فرصت خدمتگزاری به مردم را قدر بدانیم.

امیری‌مقدم با بیان اینکه دغدغه ویژه مدیران باید در راستای ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان باشد، اظهار داشت: بحث ایجاد اشتغال باید جزو دغدغه ها و اولویت های کاری مدیران باشد و با تلاش پیگیر رفع مشکلات مربوط به بیکاری باشند و آن را به روندی امیدوارکننده برای مردم تبدیل کنند.

وی با اشاره به ضرورت جذب به موقع اعتبارات استان خطاب به مدیران تاکید کرد و گفت: باید تلاش کنید که جذب اعتبارات استان در سطح عالی و به موقع باشد و ایجاد اشتغال هم برای جوانان تاثیرگذار باشد.

وی همچنین خواستار تشکیل یک بانک اطلاعاتی به منظور شناسایی جوانان توانمند برای بکارگیری در مراکز مختلف صنعتی و دیگر بخش ها شد.

امیری‌مقدم در ادامه با اشاره به تصویب منطقه آزاد قصرشیرین، این موضوع را گامی بسیار مهم برای رونق اقتصادی و تاثیرگذار در اشتغال جوانان استان برشمرد و افزود: در گذشته افرادی بودند که با اجرای این طرح بسیار مهم آن را به بنگاه معاملات ملکی برای خود تبدیل کرده بودند که با جدیت جلوی آن روند را گرفتیم و برنامه را بر ایجاد اشتغال جوانان و شکوفایی بخش اقتصادی استان قرار دادیم.

استاندار کرمانشاه در پایان سخنان خود با اشاره تصویب طرح های بسیار راهبردی و مهم برای استان در سفر رئیس جمهور گفت: سفر ریس جمهور خیر و برکت بسیار فراوانی برای استان داشت طیرا طرح های بسیار راهبردی و مهمی برای کرمانشاه به تصویب رسید که باید همه تلاش کنیم تا با اجرای به موقع، این طرح ها را به کام مردم استان شیرین تر کنیم.

به گزارش ایرنا، اکنون هزار و ۲۷ واحد صنعتی با سرمایه گذاری ۳۸ هزار و ۴۹۹ میلیارد ریال در استان کرمانشاه وجود دارد که ۳۰ هزار و ۲۸۴ نفر در آنها مشغول به کار هستند.

بر اساس آخرین آمار رسمی، استان کرمانشاه ۹۸ هزار بیکار دارد که از این تعداد ۳۸ هزار نفر معادل ۴۰ درصد دانش آموختگان دانشگاهی هستند.

براساس اعلام رسمی مرکز ملی آمار ایران، نرخ بیکاری فصل بهار سال ۱۴۰۱ استان کرمانشاه ۱۵.۴ درصد است.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۳۱ بخش، ۳۲ شهر، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان سکونت می کنند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می‌کنند.
Share/Save/Bookmark