توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 70243
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۱
فرماندار کرمانشاه: با ادامه این روند شورای شهر کرمانشاه را منحل خواهیم کرد
فرماندار کرمانشاه با اشاره به عدم تشکیل جلسات شورای شهر کرمانشاه گفت: مجموعه فرمانداری و مردم از این وضعیت گلایه‌مند هستند و در صورت تداوم این نابه‌سامانی‌ها یکی از ابزارهای در دست ما برای برخورد، انحلال شورای شهر خواهد بود.
فرماندار کرمانشاه: با ادامه این روند شورای شهر کرمانشاه را منحل خواهیم کرد
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، عدم تشکیل جلسات شورای شهر کرمانشاه به دلیل اختلافات دو گروه اقلیت و اکثریت، مشکلات بسیاری را برای شهروندان ایجاد کرده و آن‌ها را در بلاتکلیفی قرار داده است.

اختلافات و حواشی اعضای شورای شهر کرمانشاه هرچند سابقه‌ای دیرینه دارد و در ادوار مختلف همواره هزینه‌هایی را برای مردم و در مجموع کلانشهر کرمانشاه به دنبال داشته اما به نظر می‌رسد خلأهای قانونی موجود دست آن‌ها را برای دور زدن قانون باز گذاشته است.

در این دوره با ورود فرمانداری پرونده سه نفر از اعضای شورای شهر به شورای حل اختلاف رسید و هنوز جلسه نهایی برای صدور رأی برگزار نشده و از طرف دیگر جلسه چند روز گذشته که قرار بود با حضور شهردار برگزار شود باز هم به دلیل به حد نصاب نرسیدن جلسه، تشکیل نشد.

نارضایتی مردم از عدم برگزاری جلسات و تعیین تکلیف لوایح و نابه‌سامانی مدیریت شهری سبب شد با ابتکار خبرگزاری موج، رسانه‌های رسمی نشست هم‌اندیشی با فرماندار کرمانشاه به منظور بررسی وضعیت شورای شهر داشته باشند که در این نشست رسانه‌ها به بیان دغدغه‌های خود پرداختند.

محمدرضا آمویی، در این نشست نقش رسانه‌ها را در ارتقای وضعیت موجود بسیار پررنگ دانست و اظهار داشت: رسانه‌ها می‌توانند در حوزه مدیریت شهری از جمله نخاله‌ها، زباله، سگ‌های ولگرد، عدم نظافت شهری، المان‌های نامناسب، روشنایی شهر، وضعیت آب شرب و غیره موج ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه دغدغه مردم نسبت به مدیریت شهری بسیار کمرنگ است عنوان کرد: مردم باید دغدغه‌مند باشند و رسانه‌ها می‌توانند در زمینه ارتقای فرهنگ مطالبه‌گری در بین اقشار مختلف جامعه تأثیرگذار باشند.

فرماندار کرمانشاه همگرایی رسانه‌ها برای ایجاد موج و ارتقای فرهنگ مطالبه‌گری بین مردم ضروری است، افزود: مطالبه‌گری مردم و رسانه‌ها برای جلب توجه مسئولان بالادستی نیاز است.

آمویی، درباره عملکرد فرمانداری در برخورد با تخلفات و ترک فعل‌های اعضای شورای شهر گفت: فرمانداری کرمانشاه خارج از قانون حرکت نکرده و هیچ‌گونه مماشاتی با هیچ‌کدام از اعضای شورا ندارد. به تمام اعضای شورای شهر تذکر داده شده که در صورت تداوم غیبت‌ها همان روندی که برای سلب عضویت سه نفر از اعضای شورا طی شد، برای مابقی افراد نیز اجرا می‌شود و تاکنون دو جلسه فوق‌العاده برای شورای شهر تعیین شده و در صورتی که جلسه امروز شورا برگزار نشود باز هم جلسه فوق‌العاده تعیین می‌شود.

وی از برگزاری سه جلسه چند ساعته با شورای حل اختلاف در رابطه با وضعیت شورای شهر کرمانشاه خبرداد و گفت: بخش جزئی از کار باقی مانده و در جلسه آینده شورای حل اختلاف رأی صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه شأن و جایگاه شورای تأمین متفاوت و وظیفه آن جلوگیری از تبدیل شدن پدیده‌های اجتماعی به امنیتی است، افزود: با وجود اینکه فرمانداری نباید در موضوعاتی همچون سرویس مدارس ورود کند، اما تشکیل نشدن جلسات شورای شهر و سرگردانی والدین در یکماه ابتدای سال تحصیلی سبب شد فرمانداری به این موضوع رسیدگی کند.

یکی از ابزارهای فرمانداری، انحلال شورای شهر خواهد بود

آمویی با اشاره به اینکه مجموعه فرمانداری و مردم از این وضعیت گلایه‌مند هستند و اعضای شورای شهر باید پاسخگو باشند، گفت: در صورت تداوم این نابه‌سامانی‌ها یکی از ابزارهای در دست ما برای برخورد، انحلال شورای شهر خواهد بود.

وی با بیان اینکه عدم حضور اعضای شورای شهر در جلسات و غیبت‌های مداوم در واقع اخلال در حوزه مدیریت شهری است عنوان کرد: در این زمینه تصمیم‌گیری جدی اتخاذ خواهد شد و به همه اعضا تذکر داده شده که بی‌اعتنایی به تصمیم‌های هیئت حل اختلاف پذیرفتنی نیست.

با هیچیک از اعضای شورای شهر مماشات نداریم

فرماندار کرمانشاه با اشاره به اینکه نگاه مجموعه مدیریت استانی و فرمانداری به اتفاقات شورای شهر نگاه مماشات و رودربایستی نیست، گفت: از این به بعد نوع نگاه به وضعیت شورای شهر و مدیریت شهری طور دیگری است.

وی با اشاره به اینکه مأموریت دستگاه‌های نظارتی این است که از وقوع تخلف و اختلاف جلوگیری کند، افزود: گام اول دستگاه‌های نظارتی هشداردهی است و جلساتی با حضور اعضای شورا و دستگاه‌های نظارتی برگزار و با آن‌ها اتمام حجت شده که در راستای خدمت‌رسانی به مردم گام بردارند در غیر این صورت سر و کار آن‌ها با قانون خواهد بود.

بلاتکلیفی 26 لایحه شهرداری

آمویی درباره تشکیل نشدن جلسات و عدم بررسی لوایح شهرداری گفت: از زمان تشکیل نشدن جلسات شورا تا چند روز گذشته نامه‌ای از سوی شهردار مبنی بر بلاتکلیفی لوایح به دست ما نرسیده و در چند روز اخیر نامه‌ای مبنی بر زمین ماندن 26 لایحه شهرداری به دست ما رسیده که البته این علاوه بر پرونده کمیسیون‌ها است.

فرماندار کرمانشاه افزود: پرداخت حقوق نیروهای بازیافت از دیگر تبعات تشکیل نشدن جلسات شورا است که فرمانداری اکنون ماهانه مجوز آن را صادر می‌کند.

مخالفت فرماندار با استخدام جدید در شهرداری

وی با بیان اینکه فرمانداری مخالف استخدام جدید در شهرداری است، بیان کرد: جابه‌جایی‌های انجام شده در شهرداری مشکلاتی را ایجاد کرده و در صورتی که افراد منتقل شده از بخش خدمات به بخش اداری به جای خود بازگردند مشکل کمبود نیرو وجود ندارد.
Share/Save/Bookmark