توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 70351
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۴
فرمانده سپاه نبی اکرم(ص) کرمانشاه:
دشمنان رشد علمی ما را برنمی‌تابند/ باید علم را به عمل تبدیل کنیم
فرمانده سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با بیان اینکه در حوزه تبدیل علم به عمل باید خیلی کار کنیم، گفت: باید علم را در راستای حل مشکلات جامعه بکار بگیریم.
دشمنان رشد علمی ما را برنمی‌تابند/ باید علم را به عمل تبدیل کنیم
سردار بهمن ریحانی، امروز(ششم آذر) در یادواره شهدای علمی و نشست نخبگان و برجستگان علم و فناوری استان کرمانشاه که به مناسبت هفته بسیج در دانشگاه رازی برگزار شد، با تاکید بر ضرورت تبدیل علم به فناوری، گفت: زمانی می توانیم ادعای موفقیت داشته‌ایم که علم به عمل تبدیل شود و بتواند گره ای از مشکلات مردم را باز کند.

وی با بیان اینکه در حوزه تبدیل علم به عمل باید خیلی کار کنیم، گفت: باید علم را در راستای حل مشکلات جامعه بکار بگیریم.

فرمانده سپاه نبی اکرم(ص) کرمانشاه با تاکید بر اینکه در حوزه تبدیل علم به عمل عقب هستیم، افزود: علم یک مقوله و فناوری مقوله دیگری به معنای تبدیل علم به عمل در راستای برطرف کردن نیازهای جامعه است. اگر قرار باشد علم در گوشه ای بماند و خاک بخورد که به هیچ دردی نمی خورد. علم زمانی مایه افتخار است که تبدیل به بستری برای رفع مشکلات و رفاه بیشتر جامعه شود.

وی در ادامه با بیان اینکه اقتدار امروز کشور در سایه جانفشانی شهدا بدست آمده، تاکید کرد: به یاری خداوند در طول سالهای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همه راهبردهای دشمنان را یا با شکست مواجه کرده و یا ناکام گذاشته ایم که همین موضوع دشمنان ما را عصبانی کرده است.

ریحانی در ادامه با اشاره به پیشرفت علمی قابل توجه کشور در مقایسه با سالهای قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: امروز ایران اسلامی در حوزه رشد علمی در منطقه سرآمد بوده و در دنیا حرف برای گفتن دارد.

وی با بیان اینکه امروز با همه تهدیداتی که علیه ما هست، به جایگاه علمی قابل قبولی رسیده ایم، افزود: در حوزه تجهیزات امنیتی و دفاعی نسبت به بسیاری از کشورهای پیشرفته جلو هستیم و همه اینها در حالیست که بخشی از پیشرفت های نظامی کشور به دلایل امنیتی ناگفته مانده است.

وی در ادامه اشاره ای هم به درخواست های دیگر کشورها برای خرید سلاح از جمهوری اسلامی داشت و افزود: امروز موشک های دوربرد ما با خطای نیم متری هزاران کیلومتر آن طرف‌تر را هدف قرار می دهند و این اوج اقتدار است.

ریحانی ادامه داد: دشمنان رشد علمی ما را بر نمی تابند و گواه این مدعا اقدام های گاه و بیگاه آنها در ترور دانشمندان ما است، غافل از اینکه همین ترورها آهنگ پیشرفت علمی ما را تندتر خواهد کرد، کما اینکه پس از شهادت شهید شهریاری شاهد روند افزایشی تقاضای دانشجویان برای تحصیل در رشته دانشگاهی او برای تداوم راهش بودیم.

فرمانده سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با اشاره به پیشتاز بودن ایران اسلامی در حوزه‌های مختلف علمی از گذشته های خیلی دور، گفت: با نگاهی به تاریخ می بینیم که ایران همواره در رشته های مختلف از اخترشناسی گرفته تا پزشکی و ریاضی و شیمی و ... در دنیا حرف برای گفتن داشته و ابوریحان بیرونی و خوارزمی و فارابی و طبری و دیگر دانشمندان ایرانی همواره مایه فخر ایرانیان بوده اند.

وی یادآور شد: قنات به عنوان یک فناوری از سوی ایرانیان طراحی و به همه دنیا معرفی شده است.

وی در ادامه اشاره ای هم به کشتارهای غزه داشت و گفت: آینده از آن مردم فلسطین است و هر طوری هم که جنگ تمام شود، شکست رژیم صهیونیستی و آمریکا حتمی است.

ریحانی همچنین ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت زهرا(س)، اظهار کرد: حضرت زهرا(س) نه فقط سرور زنان دو عالم بلکه سرور همه انسانها است و باید جامعه به خصوص زنان را با سبک زندگی این بانوی دو عالم آشنا کنیم.
Share/Save/Bookmark