توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 70226
شنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۷
نامه مهم دکتر فلاحی نماینده ایلام به رئیس جمهور
جناب آقای دکتر رئیسی
گفتمان انقلاب اسلامی ایران به عنوان یک گفتمان مترقی در سایه سه شعار عدالت، معنویت و عقلانیت تمام مرزهای فکری و فرهنگی جهان را در نوردیده است و جهانی دیگر پیش روی مردم گشوده است. آن چه می تواند این گفتمان را در داخل به چالش بکشد قدرت دشمن نیست بلکه عدم مدیریت ثروت ها و داشته های سرزمین مان توسط ما مسئولین است. ما می توانیم با مدیریت صحیح این ثروت های بی شمار، پاسخگوی مطالبات مردم باشیم. قطعا اگر این همه ثروت به درستی مدیریت شوند، اعتماد عمومی مردم که مهم ترین رکن سرمایه اجتماعی است تقویت می شود.
بنابراین با توجه به ثروت سرشار کشور، توانمندی ها و زیرساخت های عظیم خدمات رسانی که در اختیار دولت است و با توجه به امیدهای مردم به دولت و مجلس انقلابی، انتظار می رود به دنبال تلاش های مجلس شورای اسلامی، دولت کار و کرامت سیزدهم نیز که جنابعالی سکاندار آن هستید ۴ مساله مهم و فوری جامعه ما که ربط وثیق به عدالت در پرداخت ها دارند را به سرعت حل نماید و اعتبار و بودجه لازم برای مدیریت این سه مهم لحاظ شود:
۱- جمعیت کثیر و زحمتکش #بازنشستگان که از جمعیت برخی کشورهای حوزه خلیج فارس نیز بیشتر است منتظر احقاق حق خود در سایه #همسان‌سازی حقوق خود با شاغلین است. نارضایتی هر بازنشسته صرفا به معنای نارضایتی یک نفر نیست بلکه به معنای نارضایتی یک خانواده و یک خاندان می باشد بنابراین در شرايطی که عزم مجلس شورای اسلامی برای انجام این مهم جزم است انتظار می رود دولت سیزدهم نیز برای حفاظت از کرامت بازنشستگان تلاش کند و با تامین اعتبار لازم برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، این جامعه بزرگ را مورد توجه جدی قرار دهد.
۲- #رتبه_بندی به عنوان یکی از مهم ترین مطالبات جامعه بزرگ #فرهنگیان که رهبران فرهنگی و آموزشی جامعه هستند در دولت سیزدهم و در مجلس یازدهم، عملیاتی شد اما این مهم در مورد بازنشستگان فرهنگی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ لحاظ نشده است و هنوز حقوق و مزایای آن ها متناسب با رتبه بندی اعمال نشده است. در کنار این مهم معوقات و پاداش فرهنگیان شاغل و بازنشسته پرداخت نشده است و این تاخیرها و اهمال ها اگر مدیریت نشوند سرمایه اجتماعی را با چالش جدی مواجه می کنند.
۳-نکته قابل تامل دیگر که که متاسفانه در سایه مخالفت غیر کارشناسی رئیس سازمان برنامه و بودجه و برداشت اشتباه تعداد کثیری از نمایندگان مجلس از فلسفه #مزایای_مناطق_جنگی اتفاق افتاد و موجی از نارضایتی را در میان بازنشستگان و شاغلین مناطق جنگی و عملیاتی ایجاد نمود حذف بند الحاقی ۳ ماده ۱۱۸ از لایحه برنامه هفتم توسعه بود که در آن سازوکاری برای جبران عقب‌ افتادگی های مناطق عملیاتی دفاع مقدس پیش بینی شده بود. از طرف دیگر در حالی هم در برنامه هفتم توسعه به مناطق عملیاتی و مرزی بی مهری می شود و هم قانون متقن و مصرح پرداخت مزایای مناطق جنگی به بازنشستگان به بهانه کمبود اعتبار اجرایی نمی شود که امنیت مرز زیرساخت امنیت ملی است و برای جلو گیری از مهاجرت #مرزنشینان این کمترین مشوقی است که باید برای آن ها عملیاتی شود.
برادر من جناب آقای دکتر رئیسی
هر چند همه ما در جریان ضعف اعتبارات در دولت و تاثیر تحریم های ظالمانه هستیم اما اگر در مسائل کشور اولویت بندی ها به درستی انجام شود به این مهم می رسیم که توجه به فرهنگیان، بازنشستگان و مرزنشینان راه میانبری برای تقویت سرمایه اجتماعی است. پرداخت حقوق این گروه ها هزینه نیست بلکه مهم ترین سرمایه گذاری است که ما می توانیم انجام دهیم.
۴-عدالت در پرداخت و مقابله با تبعیض و بیگاری گرفتن از کارکنان، درون‌مایه گفتمان انقلاب اسلامی است و مجلس شورای اسلامی در قالب حفاظت از این گفتمان، طرح #ساماندهی_کارکنان_دولت را مصوب نمود و امروز برای حل نهایی آن به عزم دولت سیزدهم نیاز هست تا جمعیت بزرگ #کارکنان_شرکتی که سال ها از بی عدالتی در پرداخت ها رنج برده اند به حقوق خود برسند. بنابراین ورود جدی و فوری جنابعالی به عنوان بالاترین مقام قوه مجریه و به عنوان کسی که برای‌ احقاق حق مردم سوگند یاد نموده اید می تواند گره این مساله را به راحتی باز کند و این جمعیت رنج کشیده در دولت شما به امنیت شغلی و روانی برسد.
برادر گرامی در شرایط کنونی توجه به وضعیت گروه های مذکور که یاران روزهای سخت انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند می تواند ضمن تزریق آرامش به جامعه یکی از مهم ترین شعارهای انقلاب اسلامی یعنی #عدالت_در_پرداخت ها را عملیاتی کند و ۴ گروه پرجمعیت کشور را با آرامش خاطر به استقبال روزهای پیش رو ببرد.
برای شما برادر گرامی در خدمت به مردم و پاسداری از خون شاهدان شهید سرزمینم آرزوی بهروزی دارم.

سارا فلاحی نماینده مردم شریف استان ایلام در مجلس شورای اسلامی
Share/Save/Bookmark