توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 66438
دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۷
رییس انجمن داروسازان استان:
کرمانشاه ظرفیت راه اندازی چندین کارخانه داروسازی را دارد/ کارخانه "سرم سازی" نیاز داریم
رییس انجمن داروسازان استان کرمانشاه با اشاره به ظرفیت های بسیار استان در حوزه داروسازی گفت: این استان ظرفیت راه اندازی چندین کارخانه داروسازی را دارد.
کرمانشاه ظرفیت راه اندازی چندین کارخانه داروسازی را دارد/ کارخانه "سرم سازی" نیاز داریم
شهرام افضلی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به فعالیت تنها یک کارخانه داروسازی در استان گفت: این درحالی است که استان با توجه به وجود داروسازان متخصص، ظرفیت خوبی در این زمینه دارد.

وی افزود: وجود متخصصان بسیار داروسازی در استان موجب شده بتوانیم ظرفیت لازم را برای تولید انواع داروهای داخلی در استان داشته باشیم.

وی افزود: استان کرمانشاه یک استان مرزی است و بحث توریسم سلامت در آن یکی از ظرفیت های دیگری است که لزوم راه اندازی کارخانجات داروسازی را در استان توجیه می کند.

افضلی تصریح کرد: از طرفی همین مرزی بودن و بحث صادرات بازهم ظرفیت دیگری برای راه اندازی کارخانجات داروسازی در استان است و با تولید دارو و صادرات بخشی از آن به عراق می توان برای کشور ارزآوری داشت.

رییس انجمن داروسازان استان کرمانشاه افزود: علی رغم این همه ظرفیت، هم اکنون تنها یک کارخانه داروسازی "باختر بیوشیمی" در استان فعال است که 50 قلم دارو در این کارخانه تولید می شود.

وی افزود: کیفیت بالای محصولات تولیدی این کارخانه نشان میدهد که کرمانشاه ظرفیت های بالایی در این حوزه دارد و اگر حمایت شود قطعا می تواند تامین کننده بخشی از نیاز دارویی کشور شود.

افضلی گفت: هم اکنون کشور نیاز بالایی در بحث سرم دارد و ظرفیت راه اندازی کارخانه سرم سازی در استان را داریم و انتظار این است که مسئولین مربوطه در این زمینه همکاری کرده و کارخانه سرم سازی که نیاز استان و کشور است را در کرمانشاه راه اندازی کنند.

وی افزود: در صورت راه اندازی کارخانجات داروسازی در استان، قطعا علاوه بر تامین نیاز خود استان و استان های همجوار می توان بخشی از آن را صادارت کرده و برای کشور ارزآوری داشت.
Share/Save/Bookmark