توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 71135
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۴۲
خداحافظ سید محرومانِ یتیم‌ نواز شهید جمهور
روح بلند رئیس جمهور مردمی ایران اسلامی به ملکوت اعلی پر کشید؛ او که سید محرومان و یتیم نواز بود و بی‌آلایش ۶ مرتبه در جمع ایتام حاضر شد و با شنیدن حرف‌های دل آنان، دست نوازش بر سرشان کشید و حامی نهادهای حمایتی نیازمندان بود.
خداحافظ سید محرومانِ یتیم‌ نواز شهید جمهور
به گزارش خط نيوز به نقل از ایرنا، شهید سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور مردمی، سیزدهم فروردین امسال در ماه ضیافت الهی در یک برنامه افطاری برای دیدار با فرزندان نهادهای حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی حاضر شد و از همان ابتدا خواست که پشتی‌های تعبیه شده در آن مجلس را جمع کنند و بی‌هیچ آلایشی مانند پدری مهربان، ساده و مردمی بر دیوار تکیه زد و در جمع کودکان نشست.

خادم ملت که حالا مدال پرافتخار شهادت بر گردن آویخته است با نگاه‌های مهربانانه و پدرانه گوش دل به حرف‌های کودکان یتیم و تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد فرا داد و از اینکه خودش را خادم ملت و به‌خصوص ایتام می دانست، بسیار خشنود بود.او که با رویی گشاده و نگاه‌های مهربانه و پدرانه وارد جمع کودکان شد دست هایش را بالا برد به کودکان سلامی داد و کودکان هم ابراز احساسات کردند. بر سر یکایک آنها دست نوازش کشید؛ او سید محرمان و دستگیر نیازمندان بود.

کنار سفره افطاری مانند پدری دلسوز نشست. کودکی که در کنارش نشسته بود که نمی‌توانست در بطری آب را باز کند، با تواضع و مهربانی در بطری آب را برای او باز کرد و آرام آرام در حالی که حضورش برای کودکان دلنشین و مایه دلگرمی بود، با آنها افطار کرد.

دانلود فیلم

کودکان از آرزوهایشان گفتند و او لبخند زد. با صبر و حوصله به حرفاهایشان گوش داد؛ یکی می‌خواست معلم شود، یکی ورزشکار. دیگری پزشک متخصص قلب و اما یکی می خواست خبرنگار شود، پسری پر جنب و جوش و شاد و سرحال.

با پیشنهاد خبرنگار حاضر در این جلسه قرار شد پسرک جسور از همین حالا خبرنگار باشد و سوال خودش را برای اولین تجربه خبرنگاری از رئیس جمهور بپرسد.

مقابل آیت الله رئیسی ایستاد و در مقابل نگاه متواضعانه او با اطمینان که از سکوت و مهربانی لبریز بود، سوال کرد: چطور می‌خواهید آرزوهای ما را تامین کنید؟

سید محرومان به آرامی و با رویی گشوده پاسخ داد: اول اینکه باید بگویم شما بسیار توانمند هستید و خداوند این جور خواسته است و اگر به هر دلیلی هم دچار آسیبی شدید نباید فکر کنید که آخر خط است.آیت الله رئیسی ادامه داد: اما دولت؛ دولت هم حتما زمینه رشد و توسعه شما را فراهم می‌کند، مانند آنچه که امروز در بهزیستی و کمیته امداد اتفاق افتاده است و همه اینها زمینه رشد شما را فراهم می‌کند.

رئیس جمهور شهید در آخر به ایتام توصیه کرد: سختی‌ها انسان را به کمال می‌رساند و باید تحدیدها را تبدیل به فرصت‌ها کرد.

حالا او در یک ماموریت کاری به اتفاق هیات همراه خود در روزی که مزین به میلاد امام هشتم (ع) و خورشید خراسان است، مسافر آسمان شد. انگار کوله بار سال‌ها مجاهدت در عرصه‌های مختلف را در سفری بی‌پایان و در پروازی عاشقانه که به شهادت ختم شد در دل جنگل انبوه و سبز که نشان از رنگ سبز سید خدا داشت به ملکوت اعلی پیوست.آیت الله سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا(ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران که عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شده بود، به همراه تمامی همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل شد.

حجت الاسلام آل هاشم، نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سید مهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رئیس‌جمهور و تعدادی از محافظین و خدمه بالگرد از سرنشینان بالگرد حامل رئیس‌جمهور بودند.

آیت الله سیّد ابراهیم رئیس‌الساداتی ۶۴ ساله هشتمین رئیس‌جمهور ایران بود. وی متولد ۲۳ آذر ۱۳۳۹ شهر مقدس مشهد بود و مسئولیت‌هایی چون ریاست قوه قضاییه و معاونت اول این قوه، دادستانی کل کشور، عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام و نائب رئیسی مجلس خبرگان رهبری و تولیت آستان قدس رضوی را در کارنامه داشت.

رهبر انقلاب شهریور ماه به مناسبت هفته دولت ضمن قدردانی و تمجید از عملکرد خوب و قوی دولت در برخی بخش‌ها از جمله «کارهای زیربنایی»، «رشد شاخص‌های کلان اقتصادی» و «سیاست خارجی»، گفتند: حضور در بین مردم و مواجهه مستقیم و صمیمی و متواضعانه با آن‌ها، بسیار با ارزش است. ساده‌زیستی، ‌ مواضع انقلابی، روحیه جهادی و بکارگیری جوانان در رده‌های گوناگون مدیریتی را از دیگر کارهای تحسین برانگیز دولت خواندند.
Share/Save/Bookmark