توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 71315
شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۱۵
صادرات از «خسروی» به عراق از مرز ۱۲۶ میلیون دلار گذشت
ناظر گمرکات استان کرمانشاه، از رشد ۳۳ درصدی ارزش کالاهای صادراتی اظهاری گمرک خسروی در ۲ ماهه نخست از سال‌جاری خبر داد.
صادرات از «خسروی» به عراق از مرز ۱۲۶ میلیون دلار گذشت
علی‌اصغر عباس‌زاده، ناظر گمرکات استان کرمانشاه اظهار کرد: طی ۲ ماهه نخست از سال‌جاری ۱۲۶ میلیون و ۶۸۹ هزار دلار کالای صادراتی به وزن ۱۶۱ هزار تن در گمرک خسروی اظهار و تشریفات گمرکی آن توسط کارکنان این گمرک در کوتاه‌ترین زمان به انجام رسیده است.
وی افزود: این میزان کالای صادراتی اظهاری در گمرک خسروی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزش رشد ۳۳ درصدی داشته است.
ناظر گمرکات استان کرمانشاه عمده کالاهای صادراتی اظهاری در گمرک خسروی را کلینکر سیمان، سنگ آهن، میوه و تره‌بار، کولر آبی، میلگرد آجدار، شمش و ورق فولادی، انواع کاشی و... عنوان کرد.
وی در ادامه، میزان صادرات کالاهای دیگر گمرکات کشور که از طریق گمرک خسروی به کشور عراق ارسال شده است را ۳۸ میلیون و ۷۱۷ هزار دلار کالا به وزن ۸۳ هزار تن عنوان کرد.
عباس‌زاده تصریح کرد: میزان کالای صادراتی دیگر گمرکات کشور در ۲ ماهه نخست از سال‌جاری از طریق گمرک خسروی به مقصد کشور عراق در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزش ۷ درصد و از حیث وزن ۲۱ درصد کاهش داشته است.
وی عمده کالاهای صادراتی عبوری از این گمرک را کاشی و سرامیک، سیمان سفید، تخم مرغ ،کیک و بیسکویت، شیشه جام و.. عنوان کرد.
ناظر گمرکات استان کرمانشاه در مجموع حجم کالاهای صادراتی اظهاری و عبوری از طریق گمرک خسروی در ۲ ماهه نخست سال‌جاری را ۱۶۵ میلیون و ۴۰۷ هزار دلار به وزن ۲۴۴ هزار تن عنوان کرد و افزود: این میزان کالای صادر شده به عراق در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش رشد ۲۱ درصدی و از لحاظ وزن کاهش ۲۳ درصدی داشته است.
Share/Save/Bookmark