توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 69381
يکشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۹
سهم ۴۴ درصدی مرزهای کرمانشاه از صادرات ایران به عراق
سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه گفت: گمرکات استان در فروردین ماه امسال سهم ۴۴ درصدی از صادرات زمینی ایران به عراق را به خود اختصاص داده است.
سهم ۴۴ درصدی مرزهای کرمانشاه از صادرات ایران به عراق
علی اصغر عباس‌زاده با بیان اینکه در فروردین ماه، ایران از طریق مرزهای زمینی خود ۴۴۵ میلیون و ۳۲۵ هزارو ۵۴ دلار کالا به وزن یک میلیون و ۲۷۴ هزارو ۳۹۶ تن به کشور عراق صادرات داشته، افزود: حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه با صادرات ۱۹۵ میلیون ۲۸۱ هزارو ۴۱۱ دلار کالا با وزن ۵۱۳ هزارو ۹۰۸ تن، از لحاظ ارزش سهم ۴۴ درصدی و از حیث وزن سهم ۴۰ درصدی از صادرات زمینی ایران به عراق را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: در بین گمرکات استان کرمانشاه نیز گمرک پرویزخان با صادرات ۸۲ میلیون و ۵۵۹ هزارو ۳۱ دلار کالا بیشترین سهم را بخود اختصاص داده و گمرک خسروی با صادرات ۵۰ میلیون و ۴۲۲ هزارو ۷۲ دلار کالا در جایگاه بعدی قرار دارد. همچنین سهم صادرات گمرک سومار به عراق ۴۰ میلیون و ۱۰۲ هزارو ۸۲۲ دلار کالا بوده است.

سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه سهم صادرات گمرکات شیخ صله و شوشمی به کشور عراق را نیز به ترتیب ۱۷ میلیون و ۱۶۶ هزار دلار و پنج میلیون و ۳۱ هزار دلار عنوان کرد.

عباس زاده عمده کالاهای صادراتی از طریق حوزه نظارت گمرکات استان را میلگرد و آهن آلات، کاشی و سرامیک، میوه و تره‌بار، سنگ‌های ساختمانی، لبنیات، انواع محصولات پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف اعلام کرد.
Share/Save/Bookmark