توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 66924
سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۰
خطر اُمیکرون بیخ گوش کرمانشاهیان/ موارد ابتلا به کرونا در استان افزایش یافت
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، از افزایش بیماری بستری و شناسایی شده در استان خبر داد و گفت: هم‌اکنون ۹۳ بیمار با علائم کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.
خطر اُمیکرون بیخ گوش کرمانشاهیان/ موارد ابتلا به کرونا در استان افزایش یافت
مهدی محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، با اشاره به آخرین اخبار کرونایی استان داشت و اظهار داشت: هم‌اکنون ۹۳ بیمار با علائم کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۲۳ نفر در آی.سی.یو و چهار نفر هم اینتوبه هستند.

وی با اشاره به ثبت یک مورد فوتی طی شبانه‌روز گذشته با تشخیص قطعی ابتلا به کرونا در استان، ادامه داد: مجموع جانباختگان استان با ابتلای قطعی به کرونا به۲ هزار و ۹۳۴ نفر رسیده است.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، از افزایش بیماری بستری و شناسایی شده در استان خبر داد و گفت: ۵۷ بیمار طی ۲۴ ساعت گذشته با علائم کرونا بستری شده که در مقایسه با روز گذشته که ۲۰ مورد بوده ۳۷ بیمار بیشتر است همچنین طی مدت مذکور ۴۶ مورد پس از بهبودی از بیمارستان‌های سطح استان ترخیص شده‌اند.

وی افزود: طی شبانه‌روز گذشته ۱۲ بیمار مثبت بستری و ۱۵ مورد سرپایی شناسایی شده که در مقایسه روز قبل آن که در مجموع ۱۲ مورد بوده روندی افزایشی داشته است.

محمدی با اشاره به ورود سویه جدید اُمیکرون در استان، گفت: سویه اُمیکرون در استان 12 مورد شناسایی شده، قطعا تعداد موارد ابتلا بیش از این میزان است.

وی گفت: سویه جدید بسیار پیش‌رونده بوده و درگیری و فراگیری آن بیش از سویه‌های دیگر کرونا است.

محمدی تنها راه مقابله را تزریق واکسن و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی دانست و افزود: سویه اُمیکرون قدرت سرایت شدیدی دارد.
Share/Save/Bookmark