توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 69994
سه شنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۲۸
استاندار کرمانشاه:
دهه‌های «شور و نشاط» در کرمانشاه برپا می‌شود
استاندار کرمانشاه از اجرای طرح دهه‌های شور و نشاط در کرمانشاه خبر داد و افزود: اولین دهه از این جشن‌ها در ماه ربیع الاول خواهد بود.
دهه‌های «شور و نشاط» در کرمانشاه برپا می‌شود
محمدطیب صحرایی در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری با عظمت مراسم اربعین گفت: این حرکت عظیم در کنار برکات مالی بسیار برای استان، برکات معنوی بسیاری هم به همراه داشت.

وی افزود: تلاش های بسیاری برای برگزاری هرچه بهتر مراسم اربعین صورت گرفت و خوشبختانه این تلاش‌ها به افزایش تردد میلیونی زوار از مرز خسروی منجر شد.

صحرایی با تاکید بر اینکه در اسلام تاکید بسیاری بر ایجاد شادی و نشاط در جامعه شده است، گفت: در همین راستا برنامه داریم که پس از پایان ماه صفر، اجرای طرح دهه‌های شور و نشاط را در استان آغاز کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اولین دهه از این جشن ها، در ماه ربیع الاول ماه میلاد پیامبر اسلام(ص) خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: قطعا دشمنان این مردم و بدخواهان آنها در داخل و خارج از کشور، همانطور که از برگزاری با عظمت اربعین خوشحال نشدند، از برگزاری این جشن‌ها هم خوشحال نخواهند شد و در تلاشند که فضای این جشن‌ها را به نحوی به هم بریزند که مردم باید هوشیارانه مانع کار آنها شوند.

صحرایی گفت: در این دهه‌ها برگزاری یک مجموعه از برنامه ها و جشن‌ها اجرایی خواهد شد.

وی تاکید کرد: همانظور که مراسم اربعین و عزاداری های ماه محرم و صفر برای ما ارزشمند است، به همان میزان جشن میلاد پیامبر(ص) و ائمه اطهار (ع) برای ما اهمیت دارد و در تلاش هستیم این جشن ها هم با شکوه هرچه بیشتر برگزار شود.

استاندار کرمانشاه در ادامه، ساخت های مجموعه‌های تفریحی و سرگرمی را از جمله زیرساخت‌های مورد نیاز برای ایجاد شادی و نشاط در جامعه عنوان و تصریح کرد: در همین راستا با توافق صورت گرفته با شهرداری و قولی که شهردار داده، شهربازی کرمانشاه تا پایان شهریورماه کلنگ‌زنی شده و عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری دو نشست با وزیر میراث فرهنگی در هفته‌های اخیر گفت: یکی از موضوعات مهم مطرح شده در این جلسات رفع موانع میراثی برای اجرای پروژه تله کابین بود.

وی افزود: در این جلسات توافق شد که با پیگیری اداره کل میراث فرهنگی استان، دکل هایی در پروژه که ممکن است به ثبت جهانی تاقبستان آسیب بزند شناسایی شده و تغییر مسیر در آنها اعمال شود و اگر هم مشکلی نیست که اعلام شده و پروژه ادامه مسیر دهد.
Share/Save/Bookmark