توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 38259
شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۸
انتشار اخبار غیر واقعی درباره تحصن خودجوش مقابل مجلس
لحن صمیمانه پیام رهبر انقلاب برای تحصن کنندگان/ رهبر انقلاب تنها با «ادامه تحصن» مخالف هستند و نه «اصل تحصن»
با وجود مختومه شدن پرونده تحصن و پایان آن به بهترین شکل ممکن، و در حالی که دشمنان انقلاب اسلامی تلاش دارند پذیرش برجام را بر عهده رهبر انقلاب و نه مسببین اصلی این اتفاق قرار دهند، گشودن این پرونده نتیجه جز تکمیل پازل دشمنان انقلاب و ایجاد انشقاق در میان نیروهای حزب اللهی به دنبال نخواهد داشت. با این وجود مشخص نیست کدام منطق و تدبیری انتشار این خبر خلاف واقع را در این موقعیت زمانی تجویز کرده است.
لحن صمیمانه پیام رهبر انقلاب برای تحصن کنندگان/ رهبر انقلاب تنها با «ادامه تحصن» مخالف هستند و نه «اصل تحصن»
به گزارش خط نیوزبه نقل از رجانیوز: انتشار برخی اخبار غیرواقعی مبنی بر مخالفت رهبر معظم انقلاب با تحصن خودجوش دانشجویی مردمی مقابل مجلس در اعتراض به تصویب برجام، انتقادات و بحت‎های مختلفی را در شبکه های اجتماعی و محافل حزب اللهی به دنبال داشته است، این در حالی است که نماینده ولی فقیه در روزنامه کیهان که حامل پیام رهبر انقلاب به تحصن کنندگان بوده است، از «لحن صمیمانه» این پیام و همچنین مخالفت رهبر انقلاب با «ادامه تحصن» و نه اصل تحصن خبر داده بود.
در همین زمینه کانال تلگرام رجانیوز با بازخوانی گزارش روزنامه کیهان که با مدیریت حسین شریعتمداری منتشر شده و درماجرای تحصن حامل پیام رهبر انقلاب برای تحصن کنندگان بوده است پرداخت و نوشت:
در حالیکه تحصن کنندگان مقابل مجلس در اعتراض به تصویب برجام، از حسین شریعتمداری، نماینده ولی فقیه در موسسه کیهان، بعنوان حامل پیام رهبر انقلاب به تحصن کنندگان یاد کردند، روزنامه تحت مدیریت شریعتمداری هم این پیام را صمیمانه توصیف کرد و تنها از مخالفت رهبر انقلاب با "ادامه" تحصن خبر داده بود.
کیهان در گزارش خود به نقل از نماینده اجتماع‌کنندگان نوشت: با حاج حسین شریعتمداری مدیر مسئول کیهان نیز تماس گرفتیم و ایشان خطاب به جمع متحصنین تاکید کرد رهبر معظم انقلاب ادامه تحصن را از این پس به مصلحت نمی‌دانند و متن این پیام محبت‌آمیز و پدرانه را خواند که؛‌«صدای شما را مسئولین شنیدند و پیامتان را دریافت کردند، مصلحت به ادامه تحصن نیست.» ما نیز از حاج حسین خواستیم پیام ما را به امام خامنه‌ای برساند و بگوید؛ ما سربازان جان بر کف شمائیم. پیامتان را دریافت کردیم، سمعاً و طاعهًًْ.
کیهان در ادامه گزارش خود افزود: گفتنی است برخی رسانه‌ها با تحریف چگونگی پایان تحصن مقابل مجلس، پیام محبت‌آمیز صادر شده خطاب به متحصنین را به‌عنوان مخالفت رهبر معظم انقلاب با اقدام آنان معرفی کرده‌اند.
این در حالی است که علت این مخالفت نیز نه محتوای اعتراضات بلکه احتمال باز شدن باب تقابل خیابانی بین مخالفین و موافقین برجام برآورد شده است.
به نظر می رسد با وجود مختومه شدن پرونده تحصن و پایان آن به بهترین شکل ممکن، و در حالی که دشمنان انقلاب اسلامی تلاش دارند پذیرش برجام را بر عهده رهبر انقلاب و نه مسببین اصلی این اتفاق قرار دهند، گشودن این پرونده نتیجه جز تکمیل پازل دشمنان انقلاب و ایجاد انشقاق در میان نیروهای حزب اللهی به دنبال نخواهد داشت. با این وجود مشخص نیست کدام منطق و تدبیری انتشار این خبر خلاف واقع را در این موقعیت زمانی تجویز کرده است.
Share/Save/Bookmark